Piąta edycja spotkania Poznaj z nami Kortowo

Świeżo upieczeni studenci UWM, będący osobami z niepełnosprawnościami, wzięli udział w spotkaniu pt.: „POZNAJ Z NAMI KORTOWO”. Wydarzenie to jest cykliczną imprezą organizowaną przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych. Głównym celem spotkania jest zapoznanie studentów z realiami studiowania w naszej uczelni, przedstawienie możliwości wsparcia w czasie roku akademickiego oraz zaprezentowanie im miasteczka uniwersyteckiego – najpiękniejszego kampusu w kraju.

Tegoroczna impreza jest już piątą edycją wydarzenia. W tym roku studenci spotkali się z pracownikiem BON, który przedstawił formy wsparcia w uczelni oraz z pracownikiem Ośrodka Informacji dla Osób Niepełnosprawnych, który zapoznał uczestników ze wsparciem jakie oferują instytucje w naszym regionie oraz przedstawił ulgi i przywileje na jakie mogą liczyć. Po burzliwej debacie przy filiżance kawy uczestnicy zostali zapoznani z topografią oraz zasadami działania Biblioteki Uniwersyteckiej. Pracownik biblioteki p. Iwona Myszko oprowadziła grupę wskazując studentom najprostszą drogę do wypożyczenia książki oraz zachęciła do korzystania z bogatych zasobów bibliotecznych.

Podczas wydarzenia odbyła się wycieczka po Kortowie. Ponieważ aura w tym roku spłatała nam figla, zamiast maszerować pieszo po uliczkach miasteczka studenckiego, uczestnicy zapoznawali się z kampusem przez okna autobusu. Praktyczne informacje przydatne w codziennym życiu akademickim wzbogacone szeregiem ciekawostek przedstawił obecnym Pan Lech Kryszałowicz (występujący na PznK co roku w roli przewodnika).

Spotkanie, które zakończyć się miało ogniskiem, zwieńczyło wspólne biesiadowanie  nad Jeziorem Kortowskim w ciepłej kawiarni Przystań Kortowska. Był to czas kiedy uczestnicy uzupełnili swoją wiedzę na tematy organizacyjne, dzielili się wrażeniami dotyczącymi pierwszych dni w roli studenta, a przewodnik odsłonił przed nimi mroczną tajemnicę jaką skrywa Kortowo.

Kolejne spotkanie za rok.

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych składa serdeczne podziękowania za pomoc w trakcie realizacji wydarzenia: Pani Karolinie Anioł (Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych), Pani Iwonie Myszko (Biblioteka Uniwersytecka) oraz Panu Lechowi Kryszałowiczowi (Biuro Mediów i Promocji).