Kwiecień 2024 Autyzm

Szanowni Państwo,
przed nami miesiąc kwiecień, który od wielu lat dedykujemy w naszej Uczelni szerzeniu wiedzy o spektrum autyzmu.
Tegoroczne hasło towarzyszące obchodom Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, zaproponowane przez ONZ, brzmi: „Świadomość- Akceptacja- Docenienie: od przetrwania do rozwoju”. Podkreśla ono potrzebę kreowania wspierającego i włączającego społeczeństwa, w którym osoby autystyczne mogą rozwijać się i realizować swój potencjał. W Uniwersytecie Warmińsko  Mazurskim  podejmujemy takie działania od wielu lat!
Koło Naukowe Wolontariatu, Uniwersyteckie Centrum Wsparcia, Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami zapraszają do uczestnictwa w wydarzeniach związanych z obchodami X Światowego Miesiąca Wiedzy Na Temat Autyzmu Na UWM.

Akcja będzie realizowana w przestrzeni mediów społecznościowych oraz naszego Uniwersytetu.

Zachęcamy do śledzenia oraz udostępniania postów publikowanych na fanpage Koła Naukowego Wolontariatu UWM na FB w każdy kwietniowy wtorek.

Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach stacjonarnych! Poniżej ich harmonogram:

17.04.2024 projekcja filmu pt. Temple Grandin, reż. M. Jackson, godz. 11:00 – 13:00, Biblioteka Uniwersytecka, sala 104/s2
18.04. 2024 szkolenie dla osób studiujących „ABC spektrum autyzmu”, godz. 19:00-20:30, TEAMS, kod dostępu 8jjkvpc
24.04.2024 Warsztaty Sensoryczne, godz. 11.30 – 15.00, hol główny w Bibliotece Uniwersyteckiej
24.04.2024 szkolenie dla pracowników „Wsparcie edukacyjne osób w spektrum autyzmu studiujących na UWM”, 11.30-13.30, Biblioteka Uniwersytecka, sala 116/s2

W imieniu organizatorów
Koordynator ds. wsparcia edukacyjnego osób w spektrum autyzmu dr Bożena
Chrostowska