Dnia 14.11.2024r. Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami będzie nieczynne w godzinach 9:30 – 13:00 (Godziny Rektorskie.
Za niedogodności przepraszamy
Informujemy, iż jednorazowo dyżur dr Bożeny Chrostowskiej, specjalistki ds. wsparcia edukacyjnego osób w spektrum autyzmu, zostaje przeniesiony z wtorku 19.11.2024 na poniedziałek 18.11.2024 r. w godzinach 15:15 – 16:15
Dołącz do akcji poboru krwi i skorzystaj z dodatkowych atrakcji już w poniedziałek 14.10.2024
zapraszamy na Akcję Krwiodawstwa.
Już 14 października (poniedziałek) w godz. 10:00 – 14:00 na parkingu przy Centrum Konferencyjnym w Kortowie odbędzie się Bloody Day – pomaganie masz we krwi!
Na miejscu:
Akcja krwiodawstwa w krwiobusie RCKiK (krwiodawcy dostaną voucher na posiłek regeneracyjny w Grupa CDS – Centrum Dobrego Smaku– Bar Mleczny Kortowiak)!
Rejestracja jako dawca szpiku w Fundacja DKMS.
Pokazy pierwszej pomocy z udziałem Straży Uniwersyteckiej.
Symulator starości – zobacz, z jakimi wyzwaniami zmagają się osoby starsze.
Punkty informacyjne Biuro Karier UWM w Olsztynie oraz Ośrodek Pomocy Psychologicznej i Psychoedukacji UWM „Empatia”.
Doświadcz barier architektonicznych z Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami UWM w Olsztynie .
Wykonaj analizę składu ciała
Zakręć kołem fortuny, sprawdź swoją wiedzę o zrównoważonym rozwoju i wygraj nagrody!
Usiądź za kierownicą BMW od BMW Zdunek Olsztyn i… wygraj auto na weekend!
Akcję, swoimi zdrowymi produktami wspierają także Tymbark i Polmlek Lidzbark Warmiński
I inne atrakcje !!!
UWAGA: Rejestracja do krwiobusu już od godz. 09:00!
Każdemu, kto odda krew, przysługuje zwolnienie z zajęć lub pracy na ten dzień. A jeśli nie uda Ci się oddać krwi z powodów zdrowotnych, możesz zgłosić potrzebę „zwolnienia godzinowego” w krwiobusie.
Zamówiliśmy dobrą pogodę, ale w razie deszczu widzimy się na parterze Centrum Konferencyjnego UWM.
‼️‼️ Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie pilne poszukuje osoby do pracy ‼️‼️.
🎧Transkrypcja i korekta tekstów to osoba, która wiernie sprawdza treści z nagrań audio z wykładów i/lub ćwiczeń 💻.
👉 Umiejętność szybkiego zapisu odsłuchiwanych nagrań audio.
👉 Sporządzenie tekstu (notatki) na podstawie nagrania z wykładów i/lub
ćwiczeń.
👉 Poprawna ortograficzna i stylistyczna.
👉 Zaangażowanie i dokładność.
👉Sporządzenie tekstu (w formie notatki) na podstawie otrzymanego nagrania z wykładów i/lub ćwiczeń.
👉 Wierne sprawdzenie treści nagrania z wykładów i/lub ćwiczeń.
👉 Terminowość przekazanie sporządzonego tekstu (notatek) formie
elektronicznej studentowi.
👉 Przekazanie tekstu (notatek) do weryfikacji zrealizowanego zadania
pracownikowi biura BON.
👉 Wykorzystanie sprzętu specjalistycznego w postaci mikrofonu do
rejestracji dźwięku i zapisu tekstu.
Inne:
👉 Zaleca się, aby wykonawca posiadał i posługiwał się własnym laptopem
lub tabletem
👉 Współpracę i zatrudnienie na podstawie umowy zlecenia (wynagrodzenie zależne od liczby przepracowanych w miesiącu godzin);
📆 Termin realizacji: od 01.10.2024 roku do 30.06.2025 roku.
📨📧Zainteresowanych prosimy o kontakt na adres:
malgorzata.mickiewicz@uwm.edu.pl (w temacie proszę wpisać „transkrypcja i korekta tekstów dla studentów z niepełnosprawnościami”.
👩💻🧑💻👨💻🏢🏢🏢
Kontakt osobisty w Biurze ds. Osób z Niepełnosprawnościami przy Uniwersyteckim Centrum Wsparcia, ul Oczapowskiego 12 B, pokój 106/S2, I piętro (Biblioteka Uniwersytecka).
Zapytanie na przeprowadzenie szkoleń i/lub warsztatów podnoszących świadomość na temat niepełnosprawności dla pracowników Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie w UWM w roku 2024
Zapytanie na usługę organizacja i przeprowadzenie szkoleń dla pracowników Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego na następujące tematy:
Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w załączniku.
Osoby zainteresowane ofertą prosimy o składanie propozycji cenowych brutto.
Zakłada się możliwość składania ofert zarówno na całość jak i na wybraną/wybrane części zamówienia.
Oferty prosimy przesłać na adres email: dorota.filip@uwm.edu.pl (telefon kontaktowy 89 523 38 66) do dnia 27.05.2024 r. do godziny 10:00, po upływie powyższego terminu oferty nie będą rozpatrywane.
Kończy się kwiecień, czyli Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Koło Naukowe Wolontariatu działające na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przez ostatnie tygodnie prowadziło w mediach społecznościowych akcję informacyjną. Przy wsparciu Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami UWM zorganizowało też warsztaty sensoryczne. O tych inicjatywach opowiedziały nam Alicja Zieleniewska i Julia Barczak. Link do artykułu na stronie Radio UWMFM
Warsztaty Sensoryczne
Z okazji kwietniowych obchodów Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu na UWM w dniu 24 kwietnia 2024 roku w holu Biblioteki Uniwersyteckiej odbyły się „Warsztaty Sensoryczne”, zorganizowane przez studentki i studentów Koła Naukowego Wolontariatu przy wsparciu Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Opiekunką Koła Naukowego jest p. dr Bożena Chrostowska, która w Uczelni pełni funkcję Koordynatora ds. wsparcia edukacyjnego osób w spektrum autyzmu. Uczestnicy warsztatów wykonując różne zadnia dotyczące zmysłu węchu, dotyku, słuchu i wzroku, mieli okazję sprawdzić w jaki sposób mogą odbierać świat osoby autystyczne. W warsztatach wzięli udział studenci i pracownicy UWM. Do uczestnictwa zachęcali organizatorzy wcześniej wykonanymi plakatami i publikowanymi postami.
Wszystkim, którzy chcieli poznać świat odbierany zmysłami osób w spektrum dziękujemy za zainteresowanie i aktywne uczestnictwo!
Poniżej kilka słów od studentek organizujących warsztaty😊
Wiktoria Kurowska:
Organizacja i sam udział w tych warsztatach na 5 roku studiów z pedagogiki specjalnej troszkę ciężko było pogodzić, mimo to zabawa była niesamowita, dużo osób nie miało pojęcia, że takie warsztaty mają się odbyć, mimo to przychodziły spore grupy studentów chętnie biorące udział w zadaniach przygotowanych przez nas. Osobiście czuję ogromną satysfakcję z tego iż tak dobrze zostały przyjęte i widać było chęć studentów na to by brać w nich udział. Niestety troszkę kolidowało to z kolokwiami więc nie każdy miał czas by spróbować się we wszystkich zadaniach, ale biorąc pod uwagę zadawane pytania i zainteresowanie uważam, że takie warsztaty są potrzebne i na pewno zawsze znajdą się osoby chętne do ich organizacji bądź do samego udziału 😄 i do tego samo przygotowywanie mas, woreczków sensorycznych wspólnie z innymi to ŚWIETNA ZABAWA 😉
Alicja Zieleniewska:
Jestem właśnie na pierwszym roku studiów pedagogicznych, dlatego nie mogę ukryć, nie posiadałam na początku bogatej wiedzy na temat takich warsztatów, ale gdy dowiedziałam się na, czym one polegają, co będziemy na nich robić, to byłam bardzo zaciekawiona i miło wspominam chwile, gdy tworzyłam daną masę, ponieważ mogłam o niej opowiedzieć uczestnikom, którzy brali udział w takich warsztatach, cieszyłam się niesamowicie, kiedy dana osoba podchodziła do nas z uśmiechem i otwartością, którą każdy z nas powinien ćwiczyć, by nie być obojętnym wobec drugiego człowieka. Myślę, że uczestniczenie i tworzenie takich warsztatów, to kolejny mały krok do realizacji swoich marzeń, a jak to powiedział Walt Disney ” Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”
Marta Czaplicka :
Organizowanie oraz uczestniczenie w warsztatach sensorycznych było dla mnie świetnym przeżyciem. Dzięki praktycznym ćwiczeniom wszyscy uczestnicy mogli zgłębić tematykę zmysłów i zastosować zdobytą wiedzę w praktyce. Poza tym, śmiechom nie było końca :)) Wspaniałe było być częścią tego wydarzania!