XV edycja REHA FOR THE BLIND

W dniach 16-18 października br. odbyła się jubileuszowa (piętnasta) edycja międzynarodowej konferencji Reha For The Blind In Poland 2017 w Warszawie. Tegoroczna jej edycja była szczególna nie tylko ze względu na dłuższy czas trwania, ale też dlatego, że wniosła wiele nowości oraz pozwoliła się zjednoczyć. Wspólnie spędzony czas umiliły nam takie osobistości, jak Katarzyna Cerekwicka czy Mieczysław Szcześniak. Niektóre gwiazdy zaprezentowały utwory jeszcze niewydane, dzięki czemu mogliśmy posłuchać kompozycji, które do tej pory nie ujrzały światła dziennego. Ponadto można było wziąć udział w strzelectwie i grze w tenisa dla niewidomych. Jak co roku pojawiły się nowinki techniczne na wystawie sprzętu dla osób z dysfunkcją wzroku, odbyły się też ciekawe wykłady na temat wciąż rozwijającej się technologii mającej ułatwiać osobom niewidomym i słabowidzącym egzystencję w świecie.

Nie zabrakło również poczucia humoru w postaci skeczu zatytułowanego „Ślepy los na wesoło”, gdzie można było spojrzeć na brak wzroku z innej perspektywy. Ponadto głos mieli też najmłodsi artyści.

Coroczna konferencja Reha For The Blind In Poland za każdym razem wnosi coś nowego nie tylko dla osób z dysfunkcją wzroku. Warto w niej uczestniczyć.

Autor:  Wioleta Zamorska

 

Więcej na ten temat na stronie altix.pl – tu