XIII Zjazd Studentów z Niepełnosprawnościami w Poznaniu za nami.

W dniach 12-14 maja 2017 roku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się XIII Zjazd Studentów z Niepełnosprawnościami. W ramach wydarzenia przeprowadzona została Konferencja Naukowo – Metodyczna oraz II Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w Pływaniu.

Studenci Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie podobnie jak w ubiegłych latach brali aktywny udział w zjeździe; w konferencji bierny, w zawodach pływackich czynny.

Podczas Konferencji Naukowo-Metodyczna „Oblicza kultury fizycznej studentów z niepełnosprawnościami”. zaprezentowano podsumowanie Ogólnopolskiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych w Politechnice Częstochowskiej, omówiono zawody, pt. „Terenowa Masakra”, która odbywała się w Bydgoszczy, referat „Od pasji do sportu – czyli jak zmieniać nawyki” oraz zaprezentowano główne cele i działania cyklu Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS.

W dniu 13 maja 2017 r.podczas II Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w Pływaniu na starcie stanęło około 90 zawodników z 18 Uczelni Wyższych z całej Polski.

Naszą uczelnię reprezentowały cztery osoby (Natalia Kołodziej, Karolina Biernacka, Dariusz Reginia oraz Krzysztof Obuchowicz), które wywalczyły sześć medali w różnych stylach: dwa srebra i cztery brązy. Zdobyte medale są sukcesami indywidualnymi oraz chlubą Naszej Uczelni.

Jednak wydarzenie, w którym uczestniczyliśmy, to nie tylko walka o medale. Forma zawodów ma wiele płaszczyzn. Poza rywalizacją sportową jest wspaniałym gruntem dla aktywizacji i integracji studentów z niepełnosprawnościami. Daje porządną dawkę adrenaliny i motywację do dalszych działań. Pozwala sprawdzić swoje możliwości, ale też otwiera na innych i pozwala zdobywać nowe doświadczenia i przyjaźnie.

Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.