Wizyta uczniów klasy I SP z Barczewka w BON

Wizyta uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Barczewku w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

We wtorek, 30 października 2017 r.  uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Barczewku odwiedzili Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UWM w Olsztynie.

Relacja zwizyty:

Na głównym holu Biblioteki Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie uczniów przywitała Małgorzata Mickiewicz i Barbara Parda – pracownice BON. Po krótkim powitaniu uczniowie udali się do sali, gdzie czekał na nich Kierownik BON UWM Andrzej Prószyński. Pan Andrzej przedstawił informacje dotyczące wsparcia technologicznego dla studentów z niepełnosprawnością tj., specjalistyczne oprogramowania, duże klawiatury, myszki.  Pojawił się również niespodziewany gość – niewidoma studentka UWM. Uczniowie mieli okazję usłyszeć jak z jej perspektywy wygląda studiowanie na UWM w Olsztynie i jak funkcjonuje w środowisku akademickim osoba niewidoma. Kolejnym etapem wizyty było spotkanie z Panią Dorotą Opolską z BON UWM w Olsztynie, która opowiedziała o marzeniach dotyczących przyszłych zawodów, które towarzyszą nam od najmłodszych lat. Uczniowie dowiedzieli się, że aby zrealizować te marzenia trzeba spełnić wiele kryteriów. Następnie młodzież wzięła udział w lekcji Polskiego Języka Migowego, którą poprowadziła Małgorzata Mickiewicz na podstawie książki „Brzdące migające” pod redakcją Iwony Grzesiak. Uczniowie poznali podstawowe znaki migowe  i wyrażali emocje za pomocą znaków migowych. Po pamiątkowym zdjęciu był czas na luźne rozmowy.

Liczymy na to, że wizyta okazała się na tyle interesujące, aby zachęcić młodych uczniów do podjęcia w przyszłości studiów na naszej Uczelni.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i życzymy wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń.