Warsztaty świadomościowe pt. „Oswajamy niepełnosprawność”

Z radością informujemy, że Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UWM w Olsztynie zainaugurowało akcję świadomościową organizując warsztaty dotyczące właściwych postaw wobec osób z niepełnosprawnościami dla uczniów klasy VI c Szkoły Podstawowej nr 13 w Olsztynie w dniu 11.05.2018 r.

Podczas warsztatów uczniowie otrzymali podstawową wiedzę na temat niepełnosprawności i funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami. Warsztaty podzielone były tematycznie. Podczas zajęć uczniowie doświadczali trudności z jakimi na co dzień mierzą się osoby z niepełnosprawnością ruchową, wzroku, słuchu oraz dotknięte autyzmem.

Najbardziej wartościowym punktem warsztatów była dyskusja uczestników ze studentką WNS UWM w Olsztynie Panią Agnieszką Śliwą, która na co dzień porusza się na wózku, Opowiadała ona młodzieży o swoim codziennym życiu oraz odpowiedziała na niezliczone pytania uczniów.

Szkolenia w zakresie funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami i nauka właściwych postaw, to najnowsza inicjatywa BON. Liczymy, że nasze działania pomogą nam przełamać bariery, doinformować, zintegrować środowisko akademickie oraz nauczyć empatii. Chcemy trafić do wszystkich zainteresowanych, ale też do tych, którzy do tej pory nie zetknęli się z problematyką niepełnosprawności.

Informację o naszych działaniach zamieszczać będziemy na naszej stronie internetowej.