Warsztaty „Niepełnosprawni są wśród nas”

Z inicjatywy Koła Naukowego Pedagogów Specjalnych (WNS), przy wsparciu Biura ds. Osób Niepełnosprawnych, Warmińsko-Mazurskiej Jednostki Wojewódzkiej Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym oraz Olsztyńskiego Stowarzyszenia Głuchych, na terenie UWM w Olsztynie zorganizowany zostanie cykl warsztatów pn. „Niepełnosprawni są wśród nas”. Celem warsztatów jest pogłębienie świadomości społeczności uniwersyteckiej na temat funkcjonowania osób z niepełnosprawnością w życiu codziennym i akademickim.
Studenci organizujący wydarzenie, dążyć będą do przełamania mitów, stereotypów i obaw utrudniających kontakt z osobami z niepełnosprawnością. Dzięki ćwiczeniom praktycznym każdy będzie mógł poczuć na własnej skórze, z jakimi barierami zmagają się osoby niepełnosprawne. Do dyspozycji uczestników będą m.in. symulatory wad wzroku oraz inny sprzęt ułatwiający czynności życia codziennego.

Jeśli chcesz wiedzieć:
 jak skutecznie nawiązać kontakt z osobą niesłyszącą i uzyskać od niej konkretną informację zwrotną,
 jak udzielić pomocy osobie nie(do)widzącej przy korzystaniu ze środków komunikacji miejskiej, w restauracji, przy załatwianiu spraw na Uczelni, itp.
– zapraszamy na studenckie warsztaty „Niepełnosprawni są wśród nas”.

Pierwsze warsztaty już 7 kwietnia 2014 na Wydziale Nauk Społecznych (sala nr 121).

Warsztaty „Niepełnosprawni są wśród nas” są ogólnodostępne i odbywać się będą w godzinach od 12.30 do 18.30.

Kolejne spotkania:
Biblioteka Uniwersytecka – 11.04.2014 (I piętro, przy sali nr 203),
Centrum Konferencyjne – 14.04.2014 (I piętro, hol),
Wydział Humanistyczny – 28.04.2014 (parter, hol przy filarach).

Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia z warsztatów znajdziecie w zakładce „Galerie”.