V Integracyjny Mecz Koszykówki na Wózkach za nami

V Integracyjny Mecz Koszykówki na Wózkach za nami. Jak co roku przed meczem Fundacja Aktywna Rehabilitacja (FAR) przeprowadziła pokazy aktywnej rehabilitacji. Podczas pokazu każdy chętny mógł przekonać się z jakimi trudnościami mają do czynienia na co dzień „wózkowicze” próbując samodzielnie pokonać przeszkody. Nawet Pan Prorektor Jerzy Przyborowski odważył się sforsować wózkiem tor przeszkód.

Ponieważ to pierwszy dzień Juwenaliów,  uczestnicy wydarzenia zostali poinstruowani jak, podczas Kortowiady wesprzeć „wózkowicza” w tarapatach.

Po zakończonych warsztatach FARu  rozpoczął się mecz koszykówki na wózkach. Tradycyjnie studenci UWM zmierzyli się z niepełnosprawnymi zawodnikami AKS OSW. Walka była zaciekła, zawodnicy dawali z siebie wszystko, nie obyło się od widowiskowych  przewrotek.

Walka była wyrównana, jednak ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 41:34 dla Gości.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z meczu zamieszczonych w naszej galerii