V Festiwal Kultury Bez Barier (29.09.–15.10.2017)

Z okazji 5. Jubileuszowej edycji, zamiast Tygodnia Kultury Bez Barier, jest Festiwal Kultury Bez Barier. Tak jak zawsze, we współpracy z Tr Warszawą oraz Miastem Stołecznym Warszawa, przygotowaliśmy różnorodne wydarzenia, od spektakli, przez warsztaty, po wystawy i oprowadzenia. Pojawią się także nowości, jak minifestiwal filmowy bez barier, który odbędzie się w kinie Elektronik w Warszawie. 6-8 października pokażemy filmy bez barier – polskie, zagraniczne, obyczajowe, komedie, dramaty…Będą różne tytuły, filmy nowe i starsze, a to co je będzie łączyło to audiodeskrypcja i napisy dla niesłyszących/tłumaczenie na język migowy.

 

Tak jak w poprzednich latach, wydarzenia będą się odbywały nie tylko w stolicy, ale także w innych miastach w Polsce. Już teraz zapraszamy do Stalowej Woli, Lublina, Krakowa, Poznania, Białegostoku, Rzeszowa, Gdyni, Zielonej Góry, Wałbrzycha, Wrocławia, Katowic i Olsztynka.  A to nie koniec listy miast w których się odbędą spektakle, oprowadzania, wystawy dostępne dla wszystkich.

 

Najważniejsi w Festiwalu są nasi odbiorcy, dlatego już teraz zapraszamy do wspólnego uczestnictwa w wydarzeniach bez barier, i zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebook, jak też strony internetowej, która ruszy na początku września.

 

Udostępniajcie informację, zapraszajcie znajomych, świętujmy te 17 dni w jak najszerszym gronie.

Twórzmy razem kulturę bez barier! Do zobaczenia we wrześniu!

 

Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier (29 września – 15 października 2017 roku)

Ideą wydarzenia jest zniesienie wszelkich przeszkód w dostępności do kultury. Spektakle, pokazy filmowe, czy wystawy dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi, intelektualnymi i ruchowymi. Osoby te mają wtedy równe szanse w odbiorze wydarzeń kulturalnych poprzez skorzystanie z m.in. audiodeskrypcji, tłumaczenia na Polski Język Migowy czy napisów dla niesłyszących.  

Wstęp bezpłatny   

Zapraszają

Organizatorzy V WFKBB