Studentka UWM wywalczyła medale na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Studentów Niepełnosprawnych w Poznaniu

Z wielką radością i dumą informujemy o sukcesie naszej studentki Agaty Sobczyk, która podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich Studentów Niepełnosprawnych Szkół Wyższych w Poznaniu, wywalczyła trzy medale – złoto i dwa brązy!
Medale Agata wywalczyła w następujących kategoriach:

  • stylem dowolnym w grupie startowej L –  złoto,
  • stylem dowolnym na 50 m w grupie startowej L/I –  brąz,
  • stylem klasycznym na 50 m w grupie startowej L/I – brąz.

Agata jest na II roku magisterskich studiów uzupełniających na Wydziale Nauk Ekonomicznych UWM w Olsztynie. W Zawodach Pływackich Studentów Niepełnosprawnych Szkół Wyższych brała udział po raz drugi. Pomimo, że pierwszy występ w roku 2014 nie przyniósł jej tak spektakularnych wyników, nie wycofała się z tej aktywności. Trenowała systematycznie, przygotowując się do zawodów na Pływalni Uniwersyteckiej.
W tym roku na zawodach konkurencja była liczna. Startowało 130 uczestników z 18 uczelni wyższych z całej Polski. Walka była zacięta, doping odczuwalny i motywujący a atmosfera spotkania niepowtarzalna. To wszystko, oraz wielki sportowy duch Agaty doprowadziły ją do sukcesów, które zaskoczyły ją samą. Agata, dla której ten wyjazd okazał się niezapomniany,  nie mogła uwierzyć w sukces jaki odniosła. Sama pływaczka tak relacjonuje wydarzenie: „ Wystartowałam, zdobyłam trzy medale i byłam ogromnie podekscytowana. Nie spodziewałam się takiego wyniku! Jestem bardzo dumna z siebie. Cieszę się, że mogłam brać udział w zawodach pływackich. W życiu czasem zdarza się coś wyjątkowego i niespodziewanego. Myślę, że warto było podjąć wyzwanie niezależnie od wieku. Wywalczenie miejsca na podium to sama radość!  Mam nadzieję, że moi następcy z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, osoby niesłyszące, zdobędą więcej medali.  Głusi potrafią robić WSZYSTKO tylko nie słyszą”.
Zespół BON serdecznie gratuluje Agacie sukcesów i dziękuje za tak piękne reprezentowanie naszego Uniwersytetu i społeczności studentów z niepełnosprawnościami. Życzymy powodzenia, nie tylko w dalszych zmaganiach sportowych, ale również podczas obrony pracy magisterskiej.

W tegorocznych zawodach udział wzięła Agata Sobczyk (studentka WNE) oraz Dorota Filip (pracownik BON). Głównym celem zjazdu studentów, poza rywalizacją sportową i aspektami naukowymi, jest stworzenie okazji do przełamania własnych barier oraz stworzenie studentom możliwości nawiązania nowych znajomości  i aktywizowanie do podejmowania działań przede wszystkim w zakresie sportu.

Zachęcamy studentów naszej Uczelni będących osobami z niepełnosprawnością do przyłączenia się do podobnych wydarzeń realizowanych przez BON. Zachęcamy, aby próbowali swoich sił nie tylko w olimpiadach naukowych, czy konkursach ale również w sporcie. Przypominamy, że Uniwersytet zapewnia grupie 15 studentów z niepełnosprawnościami bezpłatne korzystanie z Pływalni Uniwersyteckiej. Zgłoszenia przyjmowane są na początku każdego semestru, o czym informujemy na naszej stronie.