Studentka UWM laureatką konkursu „Otwarte drzwi”

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UWM w Olsztynie pragnie poinformować, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych już po raz czternasty przeprowadził konkurs na najlepsze prace magisterskie i doktoranckie poświęcone problematyce niepełnosprawności pn. “Otwarte Drzwi”.

Nagrodzono i wyróżniono 13 prac, z czego prace magisterskie w trzech kategoriach (z zakresu rehabilitacji społecznej, zawodowej oraz rozwiązań technologicznych służących osobom niepełnosprawnym, a także z zakresu rehabilitacji medycznej) oraz przyznano nagrodę główną i dwa wyróżnienia za najlepsze prace doktorskie. 

Wśród nagrodzonych osób znalazła się studentka Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, kierunek Architektura Krajobrazu, Pani Anna Grajewska, która w kategorii: prace magisterskie z zakresu rehabilitacji zawodowej oraz rozwiązań technologicznych służących osobom niepełnosprawnym zajęła II miejsce za pracę pt. „Dostępność przestrzeni publicznych dla osób z niepełnosprawnościami na przykładzie miasteczka akademickiego Kortowo w Olsztynie”. Praca napisana została pod kierunkiem dra inż. arch. kraj. Mariusza Antolaka.
 
Serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.