Studenci zachęcają do nauki języka migowego

„Pomigajmy razem” – nauka języka migowego

Z inicjatywy studentów zawiązała się nieformalna grupa pragnąca poznać tajniki języka migowego. Zachęcamy studentów zainteresowanych nauką języka migowego do udziału w spotkaniach.

Spotkania odbywać się będą we czwartki w godz. 11:00 – 12:00 (spotkanie w dniu 27.10.2016) w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych pok. S2/105 w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej.

Chętnych serdecznie zapraszamy

Pierwsze spotkanie już za nami. Było bardzo wesoło, ale też intensywnie. Nauczyliśmy się wszystkich liter alfabetu, powitań i pożegnań, wyrażeń grzecznościowych (proszę przepraszam i dziękuję) oraz kilku przydatnych znaków określających nasze kierunki studiów.

Nasze spotkanie z językiem migowym to przede wszystkim przełamywanie barier kulturowych i społecznych. Każdy z nas jest inny. Doceńmy naszą różnorodność.

Zachęcamy do poznawania z nami  języka migowego oraz kultury osób Głuchych, być może w Twojej grupie pojawi się użytkownik tego wyjątkowego języka i zrozumiesz co do Ciebie mówi.