Spotkanie adaptacyjne SN „Poznaj z nami Kortowo” 01.10.2018

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych serdecznie zaprasza wszystkich studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami,  którzy w roku akademickim 2018/2019 rozpoczynają naukę na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, na spotkanie pt.: „POZNAJ Z NAMI KORTOWO” w dn. 01.10.2018 r., godz. 15:00

Mamy dla Was ciekawy scenariusz naszego wydarzenia.

Zapraszamy na spotkanie z pracownikami Biura ds. Osób Niepełnosprawnych (BON to jednostka, która pomaga rozwiązywać problemy związane ze procesem kształcenia, realizuje różnorodne działania na rzecz studentów z niepełnosprawnościami i pomaga niwelować bariery w dostępie do edukacji). Podczas spotkania dowiecie się o wsparciu dla osób z niepełnosprawnościami realizowanym w naszej Uczelni, spotkacie się ze starszymi kolegami, z psychologiem oraz konsultantem ds. studentów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Opowiemy Wam o systemie wsparcia, aktywizacji studentów i planach na kolejne lata, pokażemy jak szukać dostosowań i omijać bariery. Zapoznamy Was z regulaminem studiów. Na spotkanie zaprosiliśmy przedstawiciela Ośrodka Informacji Osób Niepełnosprawnych, który przybliży fakty o ulgach, dofinansowaniach i innym wsparciu dedykowanym ON.

Jeśli pogoda będzie nam sprzyjać zaprosimy na pieszą wycieczkę po najpiękniejszym kampusie w Polsce.

W razie niepogody – projekcja filmu oraz zaproszenie do rozmów o życiu studenckim.

Program spotkania w załączniku.

Miejsce spotkania to ul. Oczapowskiego 12B budynek Biblioteki Uniwersyteckiej sala nr S2/104

Zainteresowanych udziałem w wydarzeniu prosimy o wypełnienie zamieszczonego formularza zgłoszeniowego i przesłanie go do nas na adres: dorota.filip@uwm.edu.pl, niezdecydowanych prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!

Osoba do kontaktu:

Dorota Filip

tel.: 89/523 38 66

mail: dorota.filip@uwm.edu.pl