Spływ kajakowy Krutynią 16-18.09.2016 r.

Spływ kajakowy to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, to także rekreacja i sport, ale przede wszystkim fantastyczna przygoda w otoczeniu dzikiej przyrody i uroków krajobrazu. Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych postanowiło pomóc studentom naładować baterie przed rozpoczęciem roku akademickiego. W dniach 16-18 września 2016 r. studenci wzięli udział w trzydniowym spływie rzeką Krutynią   

Trzy dni, trzy odcinki:

I.  Zgon – Krutyń. Trasa licząca około 13 km o jeziorowo – rzecznym charakterze to niełatwy szlak. W większej części przebiega przez Jezioro Mokre. Jednak nagrodą za trudy na Jeziorze jest odcinek przez rezerwat Jezioro Krutyńskie. I piękny odcinek rzeki Krutyń.

II.  Krutyń – Rosocha jest trasą stosunkowo krótką około 9 km, z bardzo płytką (około 0,5 m) i bezpieczną wodą o charakterze relaksowym.

III.  Ukta – Nowy Most należąca do tras krótkich około 7 km jest trasą typowo rzeczną. Przebiega praktycznie w całości  przez bagna rezerwatu Krutynia Dolna im. Melchiora Wańkowicza. Pomimo dość dużej głębokości rzeki (do 7 m), jest to odcinek bezpieczny i nieuciążliwy.

Poza rekreacją na wodzie wydarzenie nasze wzbogaciły warsztaty psychologiczne oraz ogniska. Takie chwile zapadają w sercach na długo. Wspólne spędzanie czasu, w trakcie nabywania nowych umiejętności to nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim wspaniała integracja.

Po powrocie do Olsztyna studenci nazwali spływ „Pierwszym spływem kajakowym studentów z niepełnosprawnościami UWM w Olsztynie”, czyli zbieramy siły na kolejny…

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spływu – tutaj