Relacja z zawodów pływackich. Poznań 2014

17 maja 2014 roku na Pływalni Uniwersyteckiej UAM w Poznaniu odbyły się  X Ogólnopolskie Zawody Pływackie Studentów Niepełnosprawnych Szkół Wyższych. Studenci z naszej uczelni podobnie jak rok temu, wzięli w niej czynny udział. Reprezentacja Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie  składała się z trójki studentów oraz pracownicy Biura ds. Osób Niepełnosprawnych.

W tym roku przywieźliśmy brązowy medal, wywalczony dla nas przez Piotra  Bartkowskiego – studenta drugiego roku studiów magisterskich (z Wydziału Humanistycznego). To wielka duma zarówno dla Piotra jak i dla nas, zwłaszcza, że w zawodach brali udział amatorzy i systematycznie trenujący pływanie, paraolimpijczycy – najlepsi pływacy.

Nie tylko wygrana nas cieszy. Sam udział w wydarzeniu, jest szczególnym przeżyciem. Atmosfera była niezwykła. Drużyny kibicowały sobie wzajemnie i motywowały się do działania poprzez aktywny i głośny doping. Studenci nawiązywali nowe znajomości.

Podczas zawodów obowiązywały przepisy FINA i PZP, konkurencje przeprowadzane były w poszczególnych „Klasach Startowych” seriami na czas. Zawodnicy i zawodniczki startowali w kategoriach wynikających z rodzaju niepełnosprawności, indywidualnie oraz grupowo w sztafecie 4×50 metrów.

W tym roku Zawody Pływackie obchodziły swój jubileusz, w związku z tym zostały wpisane w większe wydarzenie – Jubileuszowy Zjazd Studentów z Niepełnosprawnościami. W ramach Zjazdu odbyła się także Konferencja Naukowo-Metodyczna dotycząca kultury fizycznej osób z niepełnosprawnościami.

Wydarzenie zakończył integracyjny bankiet, podczas którego w trakcie zabawy uczestnicy dzielili się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy, więc szczęśliwe chwile w przemiłym towarzystwie też, wróciliśmy wiec do domów bogatsi o nowe doświadczenia i wrażenia. Całym sercem nastawiamy się  na udział w zawodach w następnym roku. Być może wśród naszych czytelników znajdą się osoby – miłośnicy pływania, które zechcą powalczyć o medal dla UWM w roku 2015 – zapraszamy.

Nam przyświeca od dziś motto :   „Nie pozwól by to, czego nie możesz zrobić, miało wpływ na to, co możesz zrobić”. (John Wooden).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia, które znajdziecie w Galerii.