Relacja z naszych działań podczas 26 edycji WOŚP

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie we współpracy z Olsztyńskim Stowarzyszeniem Głuchych w Olsztynie, Specjalnym Ośrodkiem Szkolno–Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie, Polskim Związkiem Głuchych Oddział Warmińsko – Warmiński w Olsztynie, Polskim Towarzystwem Głuchoniewidomych w Olsztynie oraz Ośrodkiem Rehabilitacji Słuchu i Mowy w Olsztynie włączyły się w tym roku w akcję XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Głusi dla Orkiestry”.

W tym roku pieniądze zbieraliśmy „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Imprezę rozpoczęliśmy o godz. 12:00. Jako pierwsza wystąpiła grupa Olsztyńska Pantomima Głuchych, która pod opieką aktora Sławomira Ponieważ, przedstawiła pantomimę pt. ”Deaf Help 112”. Następnie swoje występy zaprezentowali członkowie Polskiego Związku Głuchych w Olsztynie oraz szkolnych kół teatralnych. Wszystkie zespoły swoimi występami wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Nie zabrakło oczywiście atrakcji dla dzieci i dorosłych. Do najciekawszych można zaliczyć: mini rozmówki w PJM, naukę Brajla oraz Lorma. Wszyscy bawili się doskonale, zarówno Głusi jak i słyszący, dzieci i dorośli chętnie brali udział w zawodach sportowych (bulle, dart), rozgrywkach piłki siatkowej, w warsztatach kosmetycznych, rękodzielniczych, a także w zajęciach z robotyki. Innymi atrakcjami były: symulator widzenia, punkt fotograficzny i punkt logoterapeutyczny. Nie zabrakło również kawiarenki, w której można było zakupić pyszne ciasta oraz wypić kawę czy herbatę. Zainteresowanie smakołykami w kawiarence było ogromne i w znacznym stopniu zwiększyło sumę zebranych pieniędzy na wzniosły cel akcji.

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie chciałoby serdecznie podziękować wolontariuszom z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie za owocną współpracę.