Poznaj z nami Kortowo – zapraszamy studentów I roku

Przedstawienie oferty wsparcia studentów z niepełnosprawnościami realizowanej przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UWM w Olsztynie

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych serdecznie zaprasza studentów, którzy w roku akademickim 2019/2020 rozpoczynają naukę w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Już po raz ósmy jesteśmy organizatorem wydarzenia pt.: „POZNAJ Z NAMI KORTOWO”. Nasze zaproszenie skierowane jest szczególnie do osób, które borykają się z problemami zdrowotnymi i posiadają orzeczenie o niepełnosprawności.
Tegoroczne spotkanie „Poznaj z nami Kortowo” będzie miało formułę dnia otwartego i odbędzie się w dn. 01.10.2019 r. Będziemy dostępni dla Was od godziny 9:00 do 15.00.

Przed wejściem głównym do budynku Biblioteki Uniwersyteckiej przy ulicy Oczapowskiego 12B w Kortowie będzie rozstawiony namiot. Czekamy tam na Was. Każdy będzie mógł się dowiedzieć, jak działa Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych (BON) i na jakie wsparcie ze strony uczelni może liczyć osoba z niepełnosprawnością, która zdecydowała się na studia w UWM.  Na  stoisku dostępne będą  druki i formularze jakie należy składać ubiegając się o przyznanie wsparcia ze strony uczelni. Naszymi gośćmi w tym dniu będą instytucje, które również zajmują się sprawami osób z niepełnosprawnościami. Pytania na temat ulg, dofinansowań czy programów dedykowanych osobom z niepełnosprawnością można będzie skierować bezpośrednio do pracowników Ośrodka Informacji Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Olsztynie oraz Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. Wszystkich chętnych zapraszamy na wspólną wycieczkę z przewodnikiem po Kortowskim Kampusie. Pracownicy Biblioteki Uniwersyteckiej zaprezentują w jaki sposób należy korzystać ze zbiorów bibliotecznych oraz jakie udogodnienia sprzętowe znajdą osoby z niepełnosprawnościami. Podczas spotkania zaprezentujemy studentom cały zespół pracowników Biura ds. Osób Niepełnosprawnych, naszych konsultantów oraz Wydziałowych Opiekunów Studentów z Niepełnosprawnością.
W wydarzeniu będą uczestniczyli studenci starszych roczników. Osoby Głuche mogą liczyć na obecność tłumacza języka migowego. W razie innych indywidualnych potrzeb pełnego uczestnictwa prosimy o wcześniejszy kontakt z Biurem.

Osoba do kontaktu: Dorota Filip, telefon (89) 523 38 66, e-mail: bon@uwm.edu.pl