Odwiedziny Szkolnego Koło Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Olsztynie.

W poniedziałek 12 marca 2018 roku w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie gościliśmy Szkolne Koło Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Olsztynie.

Uczniowie wraz z opiekunem Koła, Panią Katarzyną Romanowską, rozpoczęli wizytę w BON od zwiedzania pracowni komputerowej, gdzie zapoznali się z działaniem specjalistycznego sprzętu wspierającego proces edukacji studentów. Największym zainteresowaniem cieszyła się wygrzewarka do papieru pęczniejącego o raz powiększalnik stacjonarny. Dzieci wypróbowały również możliwości drukarki brajlowskiej oraz testowały myszkę BIGtrack i klawiaturę BigKeys.

Uczniowie obejrzeli krótkie spoty filmowe na temat postępowania wobec osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Następnie Pani Małgorzata Mickiewicz z udziałem tłumacza języka migowego przedstawiła naszym gościom podstawy języka migowego i kultury Głuchych, uczniowie wzięli udział w warsztatach pn. „Świat dłoni” z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej.

Nie zabrakło debaty, w której dzieci mogły zadawać pytania lub same wypowiedzieć się co myślą o wspieraniu osób z niepełnosprawnościami.

Takie działania poza promowaniem właściwych postaw mają na celu naukę wrażliwości, otwartości, empatii, łamią tabu oraz stereotypy.

Serdecznie dziękujemy dzieciom ze Szkolnego Koła Wolontariatu za zainteresowanie działaniami BON.  

Mamy nadzieję, że wizyta była tak interesująca, że młodzi ludzie rozważą podjęcie w przyszłości studiów na naszej Uczelni lub też współpracę w charakterze asystenta.

Zachęcamy do przeczytania na facebook’u SP 13 relacji dzieci: tu