O spotkaniu ze studentami

14 grudnia, na chwilę przed Świętami Bożego Narodzenia, odbyło się spotkanie ze studentami korzystającymi ze wsparcia Biura ds. Osób Niepełnosprawnych.

Pracownicy oraz studenci wprowadzeni dźwiękami kolęd w nastrój świąteczny, przełamali się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. W tym roku myśleliśmy o przede wszystkim o sobie, każdy skomponował swoją ozdobę choinkową, w której zamieścił życzenia …dla siebie. Tak przystrojone drzewko można podziwiać w pracowni komputerowej w siedzibie BON. Podczas prac manualnych był czas na rozwiązywanie bieżących problemów związanych ze studiowaniem. Studenci mieli okazję uzyskać niezbędne informacje, z czego chętnie skorzystali.

Kulminacyjnym momentem spotkania były warsztaty psychologa Piotra Markiewicza pt. „Jak nie zwariować w święta”. Czas świąteczny powinien być czasem radości i odpoczynku jednak dla większości to czas sytuacji stresowych. Niektórzy z nas wręcz nie lubią świąt i chcieliby mieć je już za sobą. Pan Piotr dał uczestnikom kila wskazówek jak przeżyć te święta i nie nabawić się choroby nerwowej ani wrzodów. Oto kilka z nich:

– Nie ulegaj presji związanej z przygotowaniami do świąt

– Podziel się obowiązkami

– Nie oczekuj za dużo

– Przygotuj się na trudne pytania i komentarze

– Nie nastawiaj się negatywnie

 

Zachęcamy wszystkich studentów do uczestniczenia w organizowanych przez BON wydarzeniach, są one niebywałą okazją na integrację w środowisku akademickim, na rozwiazywanie bieżących problemów związanych z procesem kształcenia oraz na aktywizację, to daje poczucie, że nic się nie dzieje bez nas :).