Niepełnosprawni są wśród nas

Kontynuując zeszłoroczne działania, Studenci Koła Naukowego Pedagogów Specjalnych (WNS) wraz z Warmińsko-Mazurską Jednostką Wojewódzką Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym oraz Olsztyńskim Stowarzyszeniem Głuchych, przy wsparciu Biura ds. Osób Niepełnosprawnych, organizują warsztaty pn. „Niepełnosprawni są wśród nas”.

Celem warsztatów jest pogłębienie świadomości społeczności uniwersyteckiej na temat funkcjonowania osób z niepełnosprawnością w życiu codziennym. Realizatorzy wydarzenia dążyć będą do przełamania stereotypów, które utrudniają kontakt z osobami z niepełnosprawnością. W czasie zajęć praktycznych użyte będą m.in. symulatory wad wzroku, aby uczestnicy na własnej skórze mogli poczuć z jakimi barierami muszą radzić sobie osoby z wadami wzroku. Na stanowisku z językiem migowym, będzie można potrenować komunikację bez użycia dźwięków. Na stanowisku do nauki pisania brajlem  można będzie za pomocą specjalnej tabliczki i dłutka  poznać „kod”, jakim posługują się osoby niewidome.

Na pierwsze warsztaty zapraszamy już  19 maja 2015 r. (wtorek) na Wydział Nauk Społecznych, ul. Żołnierska 14B, Galeria Foyer,  pierwsze piętro, w godzinach 15:30 – 18:30.

Na kolejne spotkania zapraszamy:

Wydział Nauk o Żywności  – 26.05.2015 (pl. Cieszyński 1)

Wydział Humanistyczny – 02.06.2015 (ul. Kurta Obitza 1).

Biblioteka Uniwersytecka – 09. 06.2015 (ul. Oczapowskiego 12B),

Serdecznie zapraszamy!