Kurs bezwzrokowego pisania na klawiaturze

Dnia 04.12.2014 roku zakończył się  organizowany przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Kurs bezwzrokowego pisania na klawiaturze, skierowany do studentów i doktorantów będącym osobami z niepełnosprawnością.  Celem kursu było przedstawienie technik obsługi komputera, które pozwalają na szybsze wprowadzanie tekstu, zmniejszenie zmęczenia oczu oraz umożliwiają ograniczenie czasu przebywania przy komputerze, co w konsekwencji pozwala na wyrównanie szansy w zdobywaniu wiedzy podczas studiów.

Uczestnicy kursu poznali metody i techniki pracy z klawiaturą między innymi dotyczące prawidłowej postawy, układu dłoni na klawiaturze, skrótów klawiszowych. Na zakończenie studenci otrzymali  imienne zaświadczenia i certyfikaty potwierdzające udział w kursie.

Wszystkich studentów i doktorantów zainteresowanych podobnymi przedsięwzięciami, a także innymi działaniami na rzecz osób niepełnosprawnych, zapraszamy na spotkanie ze studentami, które odbędzie się 17 grudnia 2014 roku w godzinach 16.15-18.15. Więcej informacji o spotkaniu znajdziecie tutaj.