Kortowiada VI Integracyjny mecz Koszykówki na Wózkach 15.05.2019 godz. 17.00

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego i Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszają na:

VI Integracyjny mecz koszykówki na wózkach

15.05.2019 r. (środa), godzina 17.00 (przed meczem Fundacja Aktywna Rehabilitacja przeprowadzi pokazy pokonywania barier architektonicznych na wózkach).

Hala sportowa przy ul. Prawocheńskiego 7, Kortowo

W sportowej rywalizacji zmierzą się:
sportowcy z niepełnosprawnością (AKS OSW) oraz studenci UWM

Niepełnosprawność nie wyklucza z uprawiania sportu. Propagowaniu takiej wiedzy ma służyć organizowany podczas Kortowiady Integracyjny Mecz na wózkach inwalidzkich. W rozgrywkach zagrają sportowcy z niepełnosprawnością (AKS OSW Olsztyn) vs reprezentanci UWM, którzy spróbują własnych sił w tej dyscyplinie. Osoby nie poruszające się na co dzień na wózkach inwalidzkich przekonają się, ile wysiłku należy włożyć by rozegrać taki mecz.

Przed meczem prowadzone będą pokazy przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji (między innymi jak pomagać osobie poruszającej się na wózku, pokazy sprawnościowe, konkursy).