Konferencja REHA 2016

W dniach 01-02 grudnia 2016 r. delegacja naszej uczelni gościła w Warszawie na XIV edycji Konferencji Reha For The Blind In Poland, która odbyła się w Pałacu Kultury pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy .

REHA to niepowtarzalne przedsięwzięcie organizowane corocznie przez Fundację Szansa dla Niewidomych. Konferencja składa się z części merytorycznej, której co roku towarzyszy wystawa prezentująca nowinki techniczne ułatwiające lub wspomagające życie osób z dysfunkcją wzroku. To znakomita okazja do poznania najnowocześniejszego sprzętu umożliwiającego rehabilitację osób niewidomych i słabowidzących, jak również szansa do zapoznania się z narzędziami rehabilitacyjnymi, które ułatwiają im codzienne funkcjonowanie.

W ramach konferencji odbywa się mnóstwo ciekawych atrakcji takich jak: turnieje i konkursy z nagrodami, koncerty, pokaz filmów z audiodeskrypcją, wystawy, warsztaty, kąciki zainteresowań. W tym roku nowinką była prezentacja tenisa ziemnego dla niewidomych.

O wrażeniach z wizyty w Warszawie podczas konferencji REHA oraz na Gali konkursu „Człowiek bez barier” opowiada studentka Wioleta Zamorska. Zapraszamy do zajrzenia w załacznik pod artykułem.