IMP AZS – Pierwsze złoto naszego studenta

Miło nam poinformować, że nasz student Jakub Jankowski wrócił z Zielonej Góry ze złotym medalem. Wyjechał w ramach reprezentacji UWM w Olsztynie na Integracyjne Mistrzostwa Polski ASZ w Boccia, które odbyły się w dniach 31.05. – 02.06.2019 roku na Uniwersytecie Zielonogórskim. To nie pierwsze osiągnięcie naszego studenta, ale pierwsze złoto w historii integracyjnych zmagań, jakie udało się nam wywalczyć do tej pory.  

Studenci naszej uczelni od paru lat reprezentują UWM podczas ogólnopolskich zawodów sportowych a od 2016 w Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. IMP AZS to cykl zawodów sportowych dla osób niepełnosprawnych prowadzony od 2016 roku w ramach upowszechniania sportu. Nasi studenci w bieżącym roku akademickim brali udział w rywalizacji w następujących dyscyplinach: Szachy (III miejsce na podium), Tenis stołowy, Pływanie (dwa srebra i dwa brązy), Boccia (złoto w rozgrywkach indywidualnych).

Wydarzenia, w których mowa, to nie tylko walka o medale. Forma zawodów ma wiele płaszczyzn. Poza rywalizacją sportową jest wspaniałym gruntem dla aktywizacji i integracji studentów z niepełnosprawnościami. Daje porządną dawkę adrenaliny i motywację do dalszych działań. Pozwala sprawdzić swoje możliwości, ale też otwiera na innych i pozwala zdobywać nowe doświadczenia i przyjaźnie.

Gratulujemy naszym zawodnikom osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów, a tych którzy chcieliby spróbować swoich sił w sportowej rywalizacji zachęcamy do kontaktu z BON, który koordynuje wyjazdy na IMP-y.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z naszym mistrzem w radiu UWM fm