III Integracyjny Mecz Koszykówki na Wózkach

Pierwszego dnia Kortowiady (18 maja 2016) odbył się III Integracyjny Mecz Koszykówki na Wózkach. Pełnosprawni studenci UWM zmierzyli się z niepełnosprawnymi zawodnikami AKS OSW. Walka była zaciekła. Zawodnicy dawali z siebie wszystko, ryzykując nawet przewrotką W tym roku studenci UWM zaprezentowali dużo lepszą formę i przygotowanie niż w latach ubiegłych. Mecz zakończył się wynikiem 32:22 dla OSW. Przed meczem uczestnicy wydarzenia, mieli okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji. Takie doświadczenie przybliża osobom poruszającym się o własnych siłach, z jakimi trudnościami borykają się na co dzień „wózkowicze”.

Podczas wydarzenia w tegorocznej edycji zostały też wręczone nagrody za zwycięstwo w konkursie fotograficznym „Dostępny UWM”, w którym nagrodami były rowery rehabilitacyjne ufundowane przez Warmińsko Mazurski Oddział PCK.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z meczu zamieszczonych w naszej galerii.