II Integracyjny Spływ Kajakowy Studentów z Niepełnosprawnościami

Spływy kajakowe to wyjątkowo atrakcyjna forma aktywnego spędzania wolnego czasu. Dlatego Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych zorganizowało dla chętnych studentów kolejny, II Spływ kajakowy po rzece Krutyni.  Po zeszłorocznych zmaganiach z wiosłami, studenci dopytywali o kontynuację wydarzenia i BON podjęło wyzwanie. W tym roku wybraliśmy nieco łatwiejsze trasy niż poprzednio i wyglądało to tak:

Dzień pierwszy (08.09.2017): Spychowo – Zgon

Dzień drugi (09.09.2017): Ukta – Iznota

Dzień trzeci (10.09.2017):  Jezioro Krutyńskie –  Młyn wodny w Zielonym Lasku

Rzeka  Krutynia, to idealny szlak dla początkujących. Woda jest spokojna, trasa prowadzi po wypłyconych, krystalicznie czystych wodach pełnych ryb, ciekawych jeziorach z pływającymi wysepkami, pośród zjawiskowej zieleni, pomnikowych drzew, czy rozlewisk.  Mogliśmy, przy nieznacznym wysiłku, wypocząć i naładować baterie przed kolejnymi wyzwaniami w nowym roku akademickim.

Przed startem wszyscy przeszli krótkie szkolenia na temat technik wiosłowania, sterowania kajakiem i pokonywania przeszkód. Omówione zostały zasady bezpieczeństwa, a uczestnicy zaznajomieni ze sprzętem. Szkolenia przeprowadzili ratownicy, którzy towarzyszyli grupie w trakcie spływu.

Grupa nocowała w Mrągowie w schronisku młodzieżowym, gdzie wieczorami odbywały się ogniska. Nie zabrakło śpiewów przy gitarze. Odkrywaliśmy nowe talenty, dowcipkowaliśmy, były nawet tańce.

W wydarzeniu, podobnie jak w zeszłym roku brał udział nasz Psycholog, który przeprowadził warsztaty na temat: „Style radzenia sobie ze stresem w warunkach akademickich” oraz „Techniki relaksacyjne w życiu codziennym”. Studenci mogli też liczyć na indywidualne rozmowy, z czego oczywiście chętnie korzystali.

Reakcją na zakończenie wydarzenia był niedosyt. Ale wszystko co dobre szybko się kończy.

Mamy nadzieję, że ta forma aktywności studentów z niepełnosprawnościami przyjmie charakter wydarzenia cyklicznego.