I miejsce dla UWM w badmintonie

Chcielibyśmy pogratulować sukcesu naszemu studentowi Panu Jakubowi Jankowskiemu. Nasz reprezentant zajął pierwsze miejsce w badmintonie podczas Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w Poznaniu.

To nie pierwsze zwycięstwo Pana Jakuba w zawodach sportowych. Pisaliśmy już w ubiegłym roku o jego sukcesach sportowych. Zachęcamy do przypomnienia sobie informacji na ten temat – TU

 

Przy okazji chcielibyśmy przypomnieć, że ruch jest istotnym elementem prawidłowego rozwoju człowieka. Uprawianie sportu kształtuje charakter i buduje wytrwałość. Wpływa na stan fizyczny i psychiczny, na podnoszenie odporności, korygowanie wad postawy oraz zaprowadza właściwą przemianę materii w naszych organizmach. Sport dla niepełnosprawnych jest nie tylko atrakcyjną formą aktywności oraz realizowania się w życiu, ale także wchodzi w skład procesu rehabilitacji.

Sport jest często szansą na znalezienie miejsca w społeczeństwie. Walka sportowa jest walką ze swymi słabościami, wadami, strachem – walką z samym sobą.

 

Zachęcamy wszystkich studentów do uprawiania sportu oraz udział w wydarzeniach, które organizowane są z właśnie dla studentów z niepełnosprawnościami.

Kalendarz tych wydarzeń znajdziecie Państwo na stronie IMP AZS.