Dzień Otwartych Drzwi – podsumowanie

W dniu 17 marca 2015 roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbyła się prezentacja oferty naszej Uczelni pt. „Dzień Otwartych Drzwi”. Poszczególne Wydziały, Koła Naukowe oraz jednostki administracyjne prezentowały swoją ofertę, zachęcając tym samym maturzystów do studiowania na naszej Uczelni.

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych również wzięło udział w w/w wydarzeniu. Nasze stoisko odwiedziła między innymi młodzież z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie. Wsparcia osobom zainteresowanym udzielał tłumacz języka migowego, student Wydziału Nauk Społecznych Pan Tomasz Olender. Dzięki zaangażowaniu Pana Tomasza mogliśmy w pełni przedstawić zalety studiowania na UWM oraz ofertę wsparcia osób głuchych i niedosłyszących w procesie kształcenia na UWM w Olsztynie.

W czasie wydarzenia wsparcie studentów z niepełnosprawnościami na Uczelni promował film, zrealizowany przy współpracy ze studentką Wydziału Nauk Ekonomicznych, Panią Agatą Sobczyk.

Zachęcamy wszystkie osoby z niepełnosprawnością, które są zainteresowane podjęciem studiów wyższych do kontaktu z naszym Biurem. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Was pytania związane z podjęciem studiów na naszej Uczelni.