Dni Nauki i Sztuki 2018 – podsumowanie

Biuro ds. Osób niepełnosprawnych przygotowało na Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki warsztaty pt. „BARWY NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI”.  Celem warsztatów jest kształtowanie postaw otwartości i tolerancji wobec osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności wśród dzieci i młodzieży. W ramach warsztatów zorganizowaliśmy:

1. Zajęcia warsztatowe, podczas których przenieśliśmy się w świat osoby niewidomej oraz w świat soby Głuchej.

2. Czytanie hybrydowe – odpowiedzieliśmy sobie na pytanie, czym jest książka hybrydowa, czy warto czytać książki. Przedstawiliśmy fragmenty książek czytanych w formie tradycyjnej oraz tłumaczonych na polski język migowy.

3. Pokaz przygotowany przy wsparciu Fundacji Aktywnej Rehabilitacji (FAR) – czyli techniki pokonywania przeszkód architektonicznych, jak pomóc aby nie zaszkodzić, jak zachowywać się wobec osoby poruszającą się na wózku.