2 Kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W dniu 02.04.2019 r., w ramach obchodów Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, studentki III roku Pedagogiki Specjalnej oraz z Koła Naukowego Pedagogów Specjalnych z Wydziału Nauk Społecznych przygotowały warsztaty sensoryczne w holu Biblioteki Uniwersyteckiej. Przedstawiały uczestnikom, jak trudno jest osobom z nadwrażliwością lub niedowrażliwością czuciową znaleźć się w naszym świecie. Osobom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu bardzo trudno jest skupić się przy tykającym zegarze, nawlec igłę, czy choćby robić notatkę. Doświadczyć tych trudności na własnej skórze mogły osoby, które zdecydowały się wziąć udział w przygotowanych warsztatach.

W tym dniu dla pracowników UWM przygotowany został przez psychologa Panią Agnieszkę Annę Włodarską wykład szkoleniowy nt. „Różnorodność typów umysłu”, podczas którego omówione zostały zagadnienia związane z funkcjonowaniem ludzkiego umysłu, różne sposoby myślenia, poznawania świata. Prelegentka przedstawiła teorię, iż świat osób z autyzmem w kwestii funkcjonowania ludzkiego umysłu nie odbiega od standardowego, jest jedynie bardziej wyczulony.

Studenci z Koła Naukowego Wolontariatu w ramach akcji świadomościowej rozdawali na terenie kampusu ulotki o autyzmie oraz rozmawiali na temat autyzmu oraz przypinali niebieskie wstążeczki na znak solidarności z osobami z autyzmem.

Zachęcamy wszystkich do udziału w organizowanych w naszej uczelni wydarzeniach w Kwietniu