Wydział Nauk o Żywności

W skład Wydziału Nauk o Żywności wchodzi min.:

  • Budynek WNoŻ, plac Cieszyński 1 w Olsztynie. Budynek częściowo dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wewnątrz liczne bariery architektoniczna w postaci schodów. Brak dostosowanej toalety.

W budynku znajduje się  podblatowa pętla indukcyjna (Dziekanat pok. nr 121) oraz wzmacniacz pętli indukcyjnej w Auli im. prof. E. PIJANOWSKIEGO Plac Cieszyński 1.

Budynek pięciopiętrowy. Dziekanat WNoŻ pok. nr 121.

Wejście do budynku od strony pl. Cieszyńskiego. Drzwi wejściowe oraz dalej drzwi wewnętrzne o szerokości 90 cm. Klamka na wysokości 90 cm. Budynek posiada liczne przeszkody w postaci schodków. Pierwszą z nich jest 12 stopniowe wejście na półpiętro, gdzie znajduje się recepcja, szatnia i dziekanat. Poruszanie osobom niepełnosprawnym wewnątrz budynku ułatwia winda (zlokalizowana jednak od półpiętra) z automatycznymi drzwiami o szerokości 90 cm i przyciskami na wysokości 120 cm. Klatka schodowa o szerokości przejścia 145 cm. Na piętro wiedzie 10 stopni oraz spocznik o wymiarach 300/150 cm. Zamontowano poręcz na wysokości 120 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 80 cm, z 3 cm progami. Toaleta jest ogólnodostępna, aczkolwiek nie została dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Drzwi wejściowe do toalety o szerokości 80 cm. Wewnątrz kabiny brak poręczy. Na parkingu przed budynkiem przeznaczono dwa miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami.

  • Budynek WNoŻ przy ul. Jana Heweliusza 1 w Olsztynie. Budynek niedostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Bariery architektoniczne w postaci schodów.

Budynek dwupiętrowy. WNoŻ: Katedry: Mleczarstwa i Zarządzania Jakością, Biotechnologii.
Wejście do budynku przez drzwi drewniane dwuskrzydłowe o szerokości skrzydła 70 cm. Przed budynkiem bariera architektoniczna w postaci 3 stopni. Na wyższy parter wiedzie 6 stopni. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 140 cm. Na piętro wiedzie 13, stopni, spocznik i kolejne 13 stopni. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości skrzydła 70 cm. Toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 70 cm. Brak miejsc parkingowych dla OzN.

  • Budynek WNoŻ przy ul. Jana Heweliusza 6 w Olsztynie. Budynek niedostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Bariery architektoniczne w postaci schodów.

Budynek dwupiętrowy. WNoŻ: Instytut Towaroznawstwa i Oceny Jakości Żywności. Wejście do budynku przez drzwi główne o szerokości skrzydła 80 cm. Dostęp do wejścia głównego ogranicza bariera architektoniczna w postaci 15 stopni ze spocznikiem po 10 stopniach. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 100 cm, zainstalowano również poręcz na wysokości 100 i 70 cm. Na piętro wiedzie 12 stopni, spocznik, oraz kolejne 12 stopni. Drzwi wejściowe do pomieszczeń wewnątrz budynku o szerokości skrzydła 90 cm. Toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (ON), drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 70 cm. Brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.

Na każdym Wydziale Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie powołani zostali Wydziałowi Opiekunowie Studentów z Niepełnosprawnościami. Wszelkie zapytania związane bezpośrednio z kształceniem na danym wydziale (specyfika poszczególnych kierunków, zmiana formy zaliczeń/egzaminów itp.) należy kierować do tych osób.

W Wydziale Nauk o żywności tę funkcję pełni: dr inż. Aneta Dąbrowska adiunkt,

Katedra Mleczarstwa i Zarządzania Jakością, ul. Oczapowskiego 7, pok. 7, kontakt: 89 523 35 10; 89 523 37 09, anetazj@uwm.edu.pl, kontakt po umówieniu mailowym przez anetazj@uwm.edu.pl na MS Teams kod: f0myr5l