Poniżej znajdziecie informacje o dostępności architektonicznej budynków naszego Uniwersytetu, budynki możecie wyszukać poprzez nazwę wydziału lub poprzez adres budynku. Uniwersytet posiada ponad sto budynków, które w większości są pod ochroną konserwatora zabytków oraz częściowo posiadają bariery architektoniczne (schody, progi). Budynki opisano pod kątem ich dostępności z zaznaczeniem występujących barier oraz ułatwień dla osób ze szczególnymi potrzebami.
W skład Filii UWM w Ełku wchodzą 3 budynki położone przy ul Kościuszki 21, 23, 25 w Ełku. Dziekanat ul. Kościuszki 23 pok. nr 4.
Budynki trzypiętrowe niedostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Liczne bariery architektoniczne wewnątrz budynku. W każdym budynku parterze znajduje się na parterze toaleta dla osób z niepełnosprawnościami. Na parkingu przewidziano dwa miejsca postojowe dla OzN.
W Filii UWM w Ełku sprawami studentów z niepełnosprawnościami zajmuje się: Wydziałowy Opiekun Studentów z Niepełnosprawnościami: dr Jacek Janusz Mrozek, Katedra Geodezji i Administracji ul. Kościuszki 23 pok.2. Kontakt: 87 621 60 76 lub 87 621 03 08 Email: jacek.mrozek@uwm.edu.pl lub dyrektor.filia@uwm.edu.pldyżur: codziennie po wcześniejszym umówieniu się
Budynek przy ul. Benedykta Dybowskiego 11a dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Dojazd liniami MPK (kierunek Słoneczny Stok lub Stary Dwór) autobusy numer 103, 109, 130, 303, 309, przystanek Uniwersytet Centrum Konferencyjne. Przed budynkiem parking wielostanowiskowy w tym miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Wejście główne do budynku od strony parkingu. Drzwi wejściowe automatyczne o szerokości 160 cm. Przy wejściu głównym, na parterze znajdują się kasy, szatnie oraz klatka schodowa i winda na wyższe kondygnacje. Drugie wejście do budynku na wyższej kondygnacji od strony Wydziału Humanistycznego (Biuro Kortosfery).
Wewnątrz budynku znajdują się dwie klatki schodowe, pierwsza przy wejściu głównym o szerokości przejścia 150 cm. Wejście na piętra wiedzie przez 12 stopni, spocznik o wymiarach 240/390 cm oraz kolejne 15 stopni. Zamontowano również poręcz obustronna na wysokości 110 cm. Druga klatka schodowa zaczyna się od pierwszego piętra, 15 stopni, spocznik 165/325 cm. i kolejne 15 stopni.
Osobom z niepełnosprawnością poruszanie z się po budynku ułatwią windyz automatycznymi drzwiami o szerokości 110 cm.
Toalety na każdym piętrze parterze, dostosowane do potrzeb osóbz niepełnosprawnością. W kabinach zamontowano poręcze i uchwyty.
Na najwyższych piętrach dwóch klatek schodowych zainstalowano krzesełka ewakuacyjne dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Kontakt:telefon 89 524 55 40od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00-15:00
Email:kortosfera@uwm.edu.pl
Adres:ul. Dybowskiego 11A10-723 Olsztynponiedziałek – piątek 9:00-19:00sobota – niedziela 10:00-18:00
W skład Wydziału Bioinżynierii Zwierząt wchodzą m.in. :
WBZ – ul. Michała Oczapowskiego 5, Budynek częściowo dostosowany do potrzeb osóbz niepełnosprawnościami. Wejście dla osób z niepełnosprawnościami wiedzie przez wejście główne do budynku (pochylnia i podjazd) Winda osobowa zamontowana w prawym skrzydle budynku. Podblatowa pętla indukcyjna (Dziekanat).
Budynek dwupiętrowy. Dziekanat WBZ (parter), Katedra Zoologii WBiB. Wejście do budynku przez drzwi główne otwierane automatycznie, o szerokości 140 cm. Przed budynkiem bariera architektoniczna w postaci 6 stopni. Osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich dostęp do budynku ułatwi zamontowana rampa z poręczą obustronną na wysokości 90 i 110 cm. Wejście na półpiętro (3 stopnie) ułatwi zamontowany podjazd z barierkami. Winda osobowa zlokalizowana w prawym skrzydle budynku, drzwi otwierane automatycznie. Wewnątrz budynku znajdują się 4 klatki schodowe o szerokości przejścia 130 cm. Na piętra wiedzie 7 stopni, ze spocznikiem o wymiarach 130/140 cm, 9 stopni, spocznik 130/140 oraz kolejne 7 stopni. Ponadto, dostępne, są również dwie inne klatki schodowe o szerokości przejścia 130 cm. Na piętra wiedzie 12 stopni, spocznik o wymiarach 300/400 cm., oraz kolejne 11 stopni. Na klatkach schodowych zamontowano również poręcze jednostronne na wysokości 100 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości skrzydła 80 cm. Toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 90 cm. Szlaban na wjeździe pod budynek. Przewidziano dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
WBZ – ul. Słoneczna 44B, Budynek niedostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Bariery architektoniczne w postaci schodów.
Budynek parterowy. WBZ: Katedra Drobiarstwa. Wejście do budynku przez drzwi wejściowe o szerokości skrzydła 90 cm. Dostęp do budynku ogranicza bariera architektoniczna w postaci 4 stopni. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 90 cm. Toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 70 cm. Brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
WBZ – ul. Słoneczna 50, Budynek dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Budynek parterowy. WBZ: Katedra Towaroznawstwa Surowców Zwierzęcych, Laboratorium Oceny Mięsa i Produktów Mięsnych. Wejście główne do budynku od szczytu budynku przez drzwi wejściowe o szerokości skrzydła 90 cm.
WBZ – ul. Słoneczna 48, Budynek częściowo dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Budynek jednopiętrowy. WBZ: Katedra Pszczelnictwa. Wejście główne do budynku poprzez drzwi o szerokości skrzydła 90 cm. Przed budynkiem wybudowana pochylnia. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 130 cm. Na piętro wiedzie 8 stopni, spocznik 280/140 cm.,8 stopni, spocznik 150/140 cm oraz kolejne 5 stopni. Na klatce schodowej zainstalowano również poręcz jednostronną. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 90 cm. Toaleta (parter) dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 90 cm. Brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
WBZ – ul. Romana Prawocheńskiego 2, Budynek niedostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Bariery architektoniczne w postaci schodów
Budynek jednopiętrowy. WBZ: Katedra Hodowli Koni i Jeździectwa, Katedra Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa.Przed budynkiem bariera architektoniczna w postaci 11 stopni, zainstalowano poręcz obustronną. Wejście główne do budynku poprzez drzwi drewniane o szerokości skrzydła 80 cm, próg w drzwiach 10 cm. W budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości 140cm.: 15 stopni, spocznik o wymiarach 300/200 cm. i kolejne 6 stopni. Na klatce schodowej zainstalowano poręcz obustronną. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 80 cm. Toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 70 cm. Brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami. Na WBZ sprawami studentów z niepełnosprawnościami zajmuje się: Wydziałowy Opiekun Studentów z Niepełnosprawnościami: dr hab. Anna Dziekońska, prof. UWM, Katedra Biochemii i Biotechnologii Zwierząt, ul. M. Oczapowskiego 5, p.212, Kontakt: 89 523 42 66, a.dziekonska@uwm.edu.plDyżury w semestrze letnim w roku akademickim 2020/2021 platforma Microsoft Teams piątek: godz. 11.00-13.00 lub inne terminy, po wcześniejszym kontakcie.
W skład Wydziału Biologii i Biotechnologii wchodzi min.:
Budynek WGBiB przy ul. Michała Oczapowskiego 1A w Olsztynie. Budynek dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Podlatowa pętla indukcyjna (Dziekanat).
Budynek trzypiętrowy. Dziekanat WBiB (parter), Katedry: Fizjologii Genetyki i Biotechnologii Roślin (1 p.), Fizjologii Zwierząt, Mikrobiologii, Mykologii (2 p.), Biochemii (3p.).
Wejście do budynku przez drzwi otwierane automatycznie, o szerokości 80 cm. Przed budynkiem bariera architektoniczna w postaci schodów (5 stopni). Osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich dostęp do budynku ułatwi zamontowana rampa z poręczą obustronną na wysokości 70 i 90 cm. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 120 cm. Na piętro wiodą schody ze spocznikiem o wymiarach 100/100 cm. Na klatce schodowej zamontowano również poręcz obustronną na wysokości 120 cm. W budynku znajduje się winda z drzwiami otwieranymi automatycznie o szerokości 90 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 90 cm. Dostęp do toalety ograniczony 4 stopniami (niższy parter). Toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 100 cm. Przy budynku przewidziano dwa miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek WBiB przy ul. Jana Heweliusza 22 w Olsztynie. Budynek dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
Budynekdwupiętrowy. Przed budynkiem podjazd dla osób z niepełnosprawnością w postaci rampy. Wejście do budynku przez drzwi o szerokości 100 cm. Na wysokości 90 cm znajduje się klamka. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 120 cm. Na piętro wiedzie 12 stopni, spocznik oraz kolejne 14 stopni. Zamontowano poręcz na wysokości 100 cm. Poruszanie osobom niepełnosprawnym ułatwia winda z automatycznymi drzwiami o szerokości 90 cm. Przyciski zainstalowano na wysokości 110 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 90 cm. Drzwi do toalety o szerokości 100 cm. Wewnątrz kabiny zainstalowano poręcze i uchwyty. Przed budynkiem brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami. Do budynku przynależą szklarnie.
Budynek WBiB , plac Łódzki 1 w Olsztynie. Budynek niedostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Bariery architektoniczne wewnątrz budynku w postaci schodów.
Budynek dwupiętrowy. Katedry: Botaniki i Ochrony Przyrody (1 p), Meteorologii i Klimatologii (2 p.), Łąkarstwa.
Wejście do budynku przez drzwi drewniane o szerokości skrzydła 70 cm. W drzwiach wejściowych znajduje się próg 3 cm. W środku budynku bariery architektoniczne. Wejście na półpiętro wewnątrz budynku 4 stopnie, o szerokości przejścia 280 cm. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 150 cm. Na piętro wiedzie 11 stopni (uwaga: nieregularna wysokość stopni, powyżej 18 cm), spocznik o wymiarach 330/130 cm, 11 stopni. Zamontowano również poręcz jednostronną na wysokości 115 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 90 cm., toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości 70 cm. Brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek WBiB, plac Łódzki 3 w Olsztynie. Budynek częściowo dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Winda oraz podjazd w lewym skrzydle budynku.
Budynek pięciopiętrowy. Budynek posiada dwa wejścia:
Wejście 1 (Lewe skrzydło budynku), Katedry: Fizjologii, Genetyki Biotechnologii Roślin (wyższy parter), Gleboznawstwa i ochrony gleby (1p.), Systemów Rolniczych (2 p.), Anatomii Porównawczej (3p.), Hodowli Roślin (4p.).
Wejście do budynku przez drzwi o szerokości skrzydła 90 cm. Przed budynkiem bariera architektoniczna w postaci schodów (3 stopnie), z zainstalowanymi poręczami. Dostęp do drzwi wejściowych dla osób z niepełnosprawnościami ułatwi zamontowany podjazd, z poręczą dwustronną na wysokości 90/110 cm. W środku budynku znajduje się winda osobowa, przeznaczona dla osób niepełnosprawnych. Wejście na półpiętro wewnątrz budynku 5 stopni o szerokości przejścia 350 cm. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 130 cm. Na piętro wiedzie 10 stopni, spocznik o wymiarach 160/500 cm, 10 stopni. Zamontowano również poręcz jednostronną na wysokości 110 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 80 cm., toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości 80 cm. Przed wejściem do budynku znajduje się jedno miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Wejście 2 (prawe skrzydło budynku), Katedra: Mikrobiologii (wyższy parter).
W budynku znajduje się dźwig towarowo-osobowy. Wejście do budynku przez drzwi o szerokości skrzydła 80 cm. Przed budynkiem bariera architektoniczna w postaci schodów (3 stopnie), poręcz jednostronna na wysokości 110 cm. W środku budynku bariery architektoniczne. Wejście na półpiętro wewnątrz budynku 4 stopnie o szerokości przejścia 110 cm. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 110 cm. Na piętro wiedzie 11 stopni, spocznik o wymiarach 160/280 cm, 10 stopni. Zamontowano również poręcz dwustronną na wysokości 90 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 80 cm., toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości 80 cm. Przewidziano jedno miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami, przy lewym skrzydle budynku.
Budynek WBiB przy ul. Michała Oczapowskiego 5 w Olsztynie. Budynek częściowo dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wejście dla osób z niepełnosprawnościami wiedzie przez wejście główne do budynku (pochylnia i podjazd) Winda osobowa zamontowana w prawym skrzydle budynku. Podblatowa pętla indukcyjna (Dziekanat).
Budynek dwupiętrowy. Wydział Bioinżynierii Zwierząt, Wydział Biologii i Biotechnologii, Wydział Geoinżynierii: Instytut Inżynierii i Ochrony Środowiska pok. 326A. Katedra Turystyki, Rekreacji i Ekologii pok. 327.
Wejście do budynku przez drzwi główne otwierane automatycznie, o szerokości 140 cm. Przed budynkiem bariera architektoniczna w postaci 6 stopni. Osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich dostęp do budynku ułatwi zamontowana rampa z poręczą obustronną na wysokości 90 i 110 cm. Wejście na półpiętro (3 stopnie) ułatwi zamontowany podjazd z barierkami. Winda osobowa zlokalizowana w prawym skrzydle budynku, drzwi otwierane automatycznie. Wewnątrz budynku znajdują się 4 klatki schodowe o szerokości przejścia 130 cm. Na piętra wiedzie 7 stopni, ze spocznikiem o wymiarach 130/140 cm, 9 stopni, spocznik 130/140 oraz kolejne 7 stopni. Ponadto, są również dwie inne klatki schodowe o szerokości przejścia 130 cm. Na piętra wiedzie 12 stopni, spocznik o wymiarach 300/400 cm., oraz kolejne 11 stopni. Na klatkach schodowych zamontowano również poręcze jednostronne na wysokości 100 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości skrzydła 80 cm. Toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 90 cm. Szlaban na wjeździe pod budynek. Przewidziano dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek WBiB przy ul. Romana Prawocheńskiego 5 w Olsztynie. Budynek dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Budynek dwupiętrowy. Przed wejściem do budynku znajduje się rampa umożliwiająca wejście osobom niepełnosprawnym. Zamontowano poręcz na wysokości 70 i 90 cm. Przed drzwiami zamontowano domofon. Wejście do budynku przez drzwi dwuskrzydłowe o szerokości 90 cm. Wewnątrz budynku bariera architektoniczna w postaci klatki schodowej o szerokości przejścia 130 cm. Na piętro wiedzie 7 stopni, spocznik o wymiarach 140/170 cm, 12 stopni, spocznik oraz kolejne 6stopni. Na wysokości 120 cm zamontowano obustronną poręcz. Osobom niepełnosprawnym poruszanie wewnątrz budynku ułatwia winda z automatycznymi drzwiami o szerokości 90 cm i przyciskami na wysokości 100 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 90 cm. Toaleta została dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Odpowiednio szerokie drzwi i poręcze umożliwiają korzystanie z WC. Na parkingu brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Na wydziale sprawami studentów z niepełnosprawnościami zajmuje się: Wydziałowy Opiekun Studentówz Niepełnosprawnościami: dr Regina Frączek, Katedra Biochemii, Budynek C.B. ul. Oczapowskiego 1Ap. 320, III piętro (winda), dyżur w każdy poniedziałek, godz. 1230-1400, Kontakt: 89 523 37 19, email: regina.fraczek@uwm.edu.pl
W skład Wydziału Humanistycznego wchodzim.in. :
Budynek przy ul. Kurta Obitza 1. dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Podblatowa pętla indukcyjna (Dziekanat).
Budynek trzypiętrowy. Wejście do budynku od strony ul. K. Obitza (podjazd autem pod wejście główne). Drzwi wejściowe automatyczne o szerokości 120 cm. Na parterze znajduje się recepcja. Wewnątrz budynku jest 5 klatek schodowych o szerokości przejścia 130 cm. Wejście na piętra wiedzie przez 11 stopni, spocznik o wymiarach 150/200 cm oraz kolejne 11 stopni. Zamontowano również poręcz jednostronną na wysokości 110 cm. Poruszanie osobom z niepełnosprawnością ułatwią dwie windy z automatycznymi drzwiami o szerokości 90 cm. Wejścia do pomieszczeń wewnątrz budynku o szerokości 100 cm. Klamki na wysokości 110 cm. Przy drzwiach o pomieszczeń znajdują się tabliczki brajla z numerami pomieszczeń. Toalety na parterze i pierwszym piętrze dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. W kabinach zamontowano poręcze i uchwyty. Przed budynkiem zarezerwowano dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.
Na WH znajduje się wzmacniacz pętli indukcyjnej:
– AULA Teatralna, ul. Obitza 1, Wydział Humanistyczny.
– Dziekanat WH, pok. Nr 12 i 13.
Oświetlenie w salach dydaktycznych LED z uwagi na osoby z epilepsją oraz osoby z dysfunkcjami wzroku.
System informacyjno-komunikacyjny przeznaczony dla osób z niepełnosprawnością wzroku: Beacon Totupoint na Wydziale Humanistycznym.
Na wydziale sprawami studentów z niepełnosprawnościami zajmuje się: Wydziałowy Opiekun Studentów z Niepełnosprawnościami: dr Marta Cichy adiunkt; Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, ul. K. Obitza 1, p. 107C, Kontakt: 89 524 64 75, marta.cichy@uwm.edu.pl;
Budynek Biblioteka Uniwersytecka oraz Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami ul. Oczapowskiego 12B., budynek dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Podblatowa pętla indukcyjna oraz usługa tłumacza języka migowego oraz Biuro ds. Osób Niepełnosprawności (pok. S2/106 oraz S2/105). Budynek trzypiętrowy. Wejście główne do Biblioteki znajduje się od strony ul. Oczapowskiego (Beacon Totupoint zainstalowany nad wejściem głównym). Drzwi wejściowe otwierane automatycznie o szerokości przejścia 100 cm. Przed drzwiami głównymi bariera w postaci schodów. Osobom chcącym wejść przez wejście centralne dostęp do drzwi głównych ułatwi zamontowana po lewej stronie od wejścia rampa najazdowa z zainstalowanymi poręczami obustronnymi na wysokości 90 i 110 cm. Portiernia znajduje się po lewej stronie od wejścia głównego/
Wejście alternatywne znajduje się od strony przystanku autobusowego przy ul. Dybowskiego, drzwi otwierane automatycznie po przyłożeniu karty magnetycznej do czytnika kart i wciśnięciu przycisku, przy wejściu zamontowany domofon. Istnieje możliwość wyrobienia karty magnetycznej, po jej uprzednim zgłoszeniu się do BON. Wewnątrz budynku znajduje się wejście na pierwsze piętro o szerokości przejścia 300 cm. Na piętro wiedzie 12 stopni, spocznik 150/300 cm oraz kolejne 12 stopni. Ponadto w budynku znajdują się również dwie inne klatki schodowe do której dostęp mają osoby wyposażone w kartę magnetyczną (kontakt z portiernią), o szerokości przejścia 150 cm. Na piętra wiedzie 12 stopni, spocznik o wymiarach 150/170 cm oraz kolejne 12 stopni. Na klatkach schodowych zamontowano również poręcze obustronne na wysokości 110 cm. W ciągu dwóch klatek schodowych znajdują się również dwie windy z drzwiami otwieranymi automatycznie o szerokości 90 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 90 cm. Toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalet o szerokości skrzydła 100 cm. Dla osób z niepełnosprawnościami przewidziano dwa miejsca postojowe od strony ul. Dybowskiego.
Osoby z niepełnosprawnościami chcące wyrobić kartę magnetyczną proszone są o kontakt z Biurem ds. Osób z Niepełnosprawnościami.
Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami znajduje się na antresoli (1 piętro) Biblioteki Uniwersyteckiej pokoje numer 106 oraz 105 w bryle S2. Dojazd liniami autobusowymi do przystanku Centrum Konferencyjne z kierunku Stary Dwór lub Słoneczny Stok (autobusy nr 103, 109, 130, 309). Wejście główne do Biblioteki znajduje się od strony ul Oczapowskiego, wejście przez schody lub pochylnię dla wózków inwalidzkich. Drzwi główne rozsuwane automatycznie. Wejście boczne od strony przystanku autobusowego przy ul. Dybowskiego (automatycznie otwierane drzwi – uwaga ograniczony dostęp – wyrób kartę magnetyczną lub zadzwoń dzwonkiem do portierni)
Po wejściu przez wejście główne po lewej stronie znajdziesz szatnie, na wprost schody na 1 piętro gdzie znajduje się BON, skręcając lekko w prawo dojście do wypożyczalni, oraz toalet, po prawej stronie od wejścia głównego znajduje się portiernia. Wejście do wind przez drzwi z ograniczonym dostępem (poproś portiernię o otwarcie drzwi lub wyrób kartę magnetyczną do otwierania drzwi). W budynku Biblioteki zainstalowano system komunikacyjno-informacyjny Totupoint, nad pokojem S2/106 BON znajduje się jeden beacon Totupoint.
Wydział Lekarski (dawniej: Wydział Nauk Medycznych)
W skład Wydziału Lekarskiego wchodzi min.:
Wsparcie studentom z niepełnosprawnościami udzielane jest przez Uniwersyteckie Centrum Wsparcia, Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami na wniosek studenta, wg. posiadanych informacji studenci Wydziału Lekarskiego nie korzystali z dostępnych na UWM usług wsparcia: asystenta dydaktycznego, stenotypisania tj. tworzenie notatek na żywo podczas zajęć dydaktycznych,usługi transportowej, zajęć wyrównawczych, lektoratu dedykowanego.
Na wydziale sprawami studentów z niepełnosprawnościami zajmuje się: Wydziałowy Opiekun Studentów z Niepełnosprawnościami: dr n. med. Halina Protasiewicz-Fałdowska, Katedra Rehabilitacji i Ortopedii, Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie, ul. Żołnierska 18, dyżury: poniedziałek, środa 9.30- 11.30 Kontakt: 601830520, prohalina@wp.pl
W skład Wydziału Geoinżynierii wchodzi min.:
Budynek dwupiętrowy. Dziekanat WG. Przed budynkiem bariera architektoniczna w postaci wielostopniowych schodów.
Dla osób z niepełnosprawnościami istnieje możliwość wejścia do budynku od strony ul. Prawocheńskiego. Drzwi dwuskrzydłowe o szerokości skrzydła 70 cm, po uprzednim skontaktowaniu się z Dziekanatem istnieje możliwość wejścia do budynku.
Wejście do budynku przez drzwi o szerokości 90 cm. Klamka na wysokości 100 cm. Następnie drzwi wewnętrzne również o szerokości 90 cm z klamką na wysokości 100 cm. Dalej znajduje się recepcja. Poruszanie osobom niepełnosprawnym wewnątrz budynku umożliwia winda z automatycznymi drzwiami o szerokości 90 cm i przyciskami na wysokości 120 cm. Na półpiętrze rampa. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 150 cm. Na piętro wiedzie 6 stopni, spocznik, 10 stopni, spocznik oraz kolejne 6 stopni. Po lewej stronie klatki zamontowano poręcz na wysokości 120 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 90 cm, z klamką na wysokości 110 cm. Toaleta jest ogólnodostępna, aczkolwiek nie została dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Drzwi wejściowe do toalety o szerokości 80 cm, klamka na wysokości 110 cm. Wewnątrz kabiny brak poręczy. Na parkingu brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek piętrowy.Katedra Mikrobiologii Środowiskowej Katedra Inżynierii Ochrony Wód.Wejście do budynku przez drzwi drewniane dwuskrzydłowe o szerokości 2 x 70 cm. Próg 2 cm. Klamka na wysokości 110 cm. Dzwonek na wysokości 130 cm. Wewnątrz budynku bariera architektoniczna w postaci 6 stopniowego wejścia na półpiętro o szerokości 300 cm. Na półpiętrze znajduje się recepcja. Kolejną barierą architektoniczną jest klatka schodowa o szerokości przejścia 150 cm. Na piętro wiedzie 13 stopni, spocznik o wymiarach 140/300 cm oraz kolejne 13 stopni. Na wysokości 90 i 110 cm zamontowano poręcz. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 80 cm, z klamką na wysokości 110 cm i 2 cm progami. Toaleta nie zostały dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wąskie drzwi oraz brak poręczy wewnątrz kabiny uniemożliwiają osobom niepełnosprawnym korzystanie z WC. Jedno miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek dwupiętrowy. Instytut Geodezji oraz Katedry: Astronomii i Geodynamiki, Geodezji Satelitarnej i Nawigacji, Fotogrametrii i Teledetekcji.Wejście do budynku przez drzwi o szerokości skrzydła 90 cm. Przed budynkiem bariera architektoniczna w postaci schodów (10 stopni). Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 115 cm. Na piętro wiedzie 11 stopni, spocznik o wymiarach 140/250 cm i kolejne 11 stopni. Zamontowano również poręcz jednostronną na wysokości 100 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 90 cm., toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 70 cm. Brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek dwupiętrowy. WG: Centrum Biotechnologii ŚrodowiskaWejście główne do budynku poprzez drzwi o szerokości skrzydła 100 cm., próg w drzwiach 5 cm. W budynku znajduje się winda z drzwiami o szerokości 90 cm. Wewnątrz budynku znajduje się również klatka schodowa o szerokości przejścia 130 cm. Na piętro wiedzie 9 stopni, spocznik 150/150 cm., 3 stopnie, spocznik 150/150 oraz kolejne 9 stopni. Na klatce schodowej zainstalowano poręcz obustronną. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 90 cm. Toaleta (parter) dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami , drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 110 cm. Brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek parterowy. WG: Katedra Geodezji Satelitarnej i Nawigacji. Wejście do budynku przez drzwi drewniane o szerokości skrzydła 70 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości skrzydła 90 cm. Toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 80 cm. Jedno miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek dwupiętrowy. WG. Wejście do budynku poprzedzają 3 stopnie z zamontowaną poręczą obustronną. Osobom poruszających się na wózkach inwalidzkich dostęp do drzwi głównych ułatwi zamontowana rampa z zainstalowanymi obustronnymi poręczami. Drzwi wejściowe automatycznie otwierane o szerokości przejścia 115 cm. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 170 cm. Na piętro wiedzie 11 stopni, spocznik oraz kolejne 11 stopni. W budynku znajdują się windy z drzwiami otwieranymi automatycznie o szerokości 90 cm. W budynku znajduje się również ułatwienie dla osób z niepełnosprawnościami w postaci windy przyschodowej wiodącej na niższy parter (6 stopni). Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 90 cm. Toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalet o szerokości skrzydła 100 cm. Jedno miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek jednopiętrowy: Katedra Ichtiologii. Katedra Biologii i Hodowli Ryb. Katedra Rybactwa Jeziorowego i Rzecznego. Katedra Inżynierii Środowiska.
Wejście główne do budynku przez drzwi automatycznie otwierane o szerokości 100 cm. W budynku znajduje się winda z drzwiami otwieranymi automatycznie szerokości 90 cm. W budynku znajdują się dwie klatki schodowe, 130 cm szerokości, o przebiegu: 7 stopni, spocznik o wymiarach 150/150 cm., 7 stopni, spocznik i kolejne 11 stopni. Na klatkach schodowych zainstalowano poręcz jednostronną. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 90 cm. Toaleta (parter) dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 90 cm. Jedno miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek dwupiętrowy. Instytut Inżynierii i Ochrony Środowiska pok. 326A. Katedra Turystyki, Rekreacji i Ekologi pok. 327.
Na wydziale sprawami studentów z niepełnosprawnościami zajmuje się: Wydziałowy Opiekun Studentówz Niepełnosprawnościami: dr inż. Michał Łopata adiunkt, Katedra Inżynierii Ochrony Wód i Mikrobiologii Środowiskowej, ul. Prawocheńskiego 1 p. 19, Kontakt: 512 311 756, michal.lopata@uwm.edu.pl dyżur: poniedziałki w godzinach 13.00-14.30. Forma dyżuru zarówno kontaktowa jak i zdalna, w tym wypadku kod do Zespołu: i36okhs
W skład Wydziału Matematyki i Informatyki wchodzi min.:
Na wydziale sprawami studentów z niepełnosprawnościami zajmuje się: Wydziałowy Opiekun Studentówz Niepełnosprawnościami: dr Grażyna Ciecierska, Katedra Analizy i Równań Różniczkowych, ul. Słoneczna 54, pok. A0/20.Kontakt: tel.: 89 5246051, e-mail: grac@matman.uwm.edu.plDyżury w semestrze letnim roku akademickiego 2023/2024 ul. Słoneczna 54, pok. A0/20, Czwartki: godz. 15.15-16.45 lub inne terminy, po wcześniejszym kontakcie mailowym
W skład Wydziału Medycyny Weterynaryjnej wchodzą m.in. dwa budynki zlokalizowane przyul. Michała Oczapowskiego:
Wejście do budynku przez drzwi otwierane automatycznie o szerokości 90 cm. Przed budynkiem bariera architektoniczna w postaci 7 stopni, zainstalowano jednostronną poręcz na wysokości 110 cm. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 120 cm. Na piętro wiedzie 11 stopni, ze spocznikiem o wymiarach 170/300 cm oraz kolejne 12 stopni. Na klatce schodowej zamontowano poręcz obustronną na wysokości 110 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości skrzydła 90 cm. Toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 90 cm. Przed budynkiem dwa miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek jednopiętrowy. Dziekanat WMW (I p.).
Wejście do budynku przez drzwi o szerokości skrzydła 100 cm. Wejście na półpiętro utrudnionez uwagi na 4 stopnie. Wejście na półpiętro ułatwi zainstalowana rampa aluminiowa (udźwig 260 kg)- wymaga asysty. Na półpiętrze zainstalowano poręcz jednostronną. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 120 cm. Na piętro wiedzie 11 stopni, ze spocznikiem o wymiarach 140/200 oraz kolejne 11 stopni. Na klatce schodowej zamontowano również poręcz jednostronną na wysokości 110 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości skrzydła 90 cm. Toaleta niedostosowana do potrzeb osóbz niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 70 cm. Przed budynkiem dwa miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Na wydziale sprawami studentów z niepełnosprawnościami zajmuje się: Wydziałowy Opiekun Studentów z Niepełnosprawnościami: prof. dr hab. Jarosław Całka, kierownik Katedry Fizjologii Klinicznej, ul. Oczapowskiego 13, p. 020, godz. od 09:00 do 14:00, Kontakt: 89 523 41 88, calkaj@uwm.edu.pl
W skład Wydziału Nauk Ekonomicznych wchodzi m.in.:
Budynek trzypiętrowy. Dziekanat pok. nr 3.
Wejście do budynku przez drzwi wejściowe o szerokości 90 cm. Osobom z niepełnosprawnością poruszanie ułatwia podjazd od strony Placu Cieszyńskiego. Poręcz obustronna na wysokości 90 i 110 cm. Wewnątrz budynku na półpiętrze znajduje się dziekanat. Prowadzą do niego sześciostopniowe schody. Zamontowano podnośnik dla osób z niepełnosprawnością. Winda osobowa wbudowana w klatkę schodową o szerokości przejścia 130 cm. Na piętro wiedzie 7 stopni, spocznik o wymiarach 150/150 cm, 9 stopni, spocznik oraz kolejne 6 stopni. Zamontowano również poręcz jednostronną na wysokości 100 cm. Wejścia do pomieszczeń wewnątrz budynku o szerokości 90 cm. Na półpiętrze znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przed budynkiem brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością.
Budynek dwupiętrowy. Przed budynkiem bariera architektoniczna w postaci 5 cm krawężnika. Wejście do budynku przez drewniane drzwi dwuskrzydłowe o szerokości skrzydeł 80 i 50 cm. Klamka na wysokości 110 cm. Próg 2 cm. Kolejną barierą architektoniczną jest 8 stopniowe wejście na półpiętro. Szerokość przejścia 120 cm. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 120 cm. Na piętro wiedzie 11 stopni, spocznik oraz kolejne 11 stopni. Po lewej stronie zamontowano również poręcz na wysokości 110 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 90 cm. Brak toalety przystosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Drzwi wejściowe do toalety o szerokości 60 cm. Wewnątrz kabiny brak poręczy. Parking ogólnodostępny 30 m od budynku, brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek piętrowy. Wejście do budynku przez drzwi o szerokości 80 cm. Klamka na wysokości 110 cm. Wewnątrz budynku bariera architektoniczna w postaci klatki schodowej o szerokości przejścia 120 cm. Na piętro wiedzie 13 stopni, spocznik o wymiarach 115/200 cm oraz kolejne 13 stopni. Na wysokości 110 cm zamontowano poręcz. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 80 cm, z klamką na wysokości 110 cm. Toaleta nie została dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wąskie drzwi oraz brak poręczy wewnątrz kabiny uniemożliwiają osobom niepełnosprawnym korzystanie z WC. Na parkingu brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Na wydziale sprawami studentów z niepełnosprawnościami zajmuje się: Wydziałowy Opiekun Studentów z Niepełnosprawnościami: dr Magdalena Raczyńska oraz dr Dorota Sobol w ramach Zespołu wsparcia studentów z niepełnosprawnościami WNE, ul. Oczapowskiego 4 pok. 6 3, pok. nr 5, Kontakt: 508 341 501, e-mail: zwsnwne@uwm.edu.pl Dyżury w semestrze letniej wtorek godz. 11:30 do 12:30.
W skład Wydziału Nauk o Żywności wchodzi min.:
W budynku znajduje się podblatowa pętla indukcyjna (Dziekanat pok. nr 121) oraz wzmacniacz pętli indukcyjnej w Auli im. prof. E. PIJANOWSKIEGO Plac Cieszyński 1. W budynku znajduje się w najniższej kondygnacji schodołaz gąsienicowy Vimec do pokonywania barier architektonicznych (schody) przeznaczonego dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich – osoba przeszkolona z obsługi sprzętu Administrator budynku wydziału pl. Cieszyński 1.
Budynek pięciopiętrowy. Dziekanat WNoŻ pok. nr 121.
Wejście do budynku od strony pl. Cieszyńskiego. Drzwi wejściowe oraz dalej drzwi wewnętrzne o szerokości 90 cm. Klamka na wysokości 90 cm. Budynek posiada liczne przeszkody w postaci schodków. Pierwszą z nich jest 12 stopniowe wejście na półpiętro, gdzie znajduje się recepcja, szatnia i dziekanat. Poruszanie osobom niepełnosprawnym wewnątrz budynku ułatwia winda (zlokalizowana jednak od półpiętra) z automatycznymi drzwiami o szerokości 90 cm i przyciskami na wysokości 120 cm. Klatka schodowa o szerokości przejścia 145 cm. Na piętro wiedzie 10 stopni oraz spocznik o wymiarach 300/150 cm. Zamontowano poręcz na wysokości 120 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 80 cm, z 3 cm progami. Toaleta jest ogólnodostępna, aczkolwiek nie została dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Drzwi wejściowe do toalety o szerokości 80 cm. Wewnątrz kabiny brak poręczy. Na parkingu przed budynkiem przeznaczono dwa miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek dwupiętrowy. WNoŻ: Katedry: Mleczarstwa i Zarządzania Jakością, Biotechnologii.Wejście do budynku przez drzwi drewniane dwuskrzydłowe o szerokości skrzydła 70 cm. Przed budynkiem bariera architektoniczna w postaci 3 stopni. Na wyższy parter wiedzie 6 stopni. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 140 cm. Na piętro wiedzie 13, stopni, spocznik i kolejne 13 stopni. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości skrzydła 70 cm. Toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 70 cm. Brak miejsc parkingowych dla OzN.
Budynek dwupiętrowy. WNoŻ: Instytut Towaroznawstwa i Oceny Jakości Żywności. Wejście do budynku przez drzwi główne o szerokości skrzydła 80 cm. Dostęp do wejścia głównego ogranicza bariera architektoniczna w postaci 15 stopni ze spocznikiem po 10 stopniach. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 100 cm, zainstalowano również poręcz na wysokości 100 i 70 cm. Na piętro wiedzie 12 stopni, spocznik, oraz kolejne 12 stopni. Drzwi wejściowe do pomieszczeń wewnątrz budynku o szerokości skrzydła 90 cm. Toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (ON), drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 70 cm. Brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Na każdym Wydziale Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie powołani zostali Wydziałowi Opiekunowie Studentów z Niepełnosprawnościami. Wszelkie zapytania związane bezpośrednio z kształceniem na danym wydziale (specyfika poszczególnych kierunków, zmiana formy zaliczeń/egzaminów itp.) należy kierować do tych osób.
W Wydziale Nauk o żywności tę funkcję pełni: dr inż. Aneta Dąbrowska adiunkt,
Katedra Mleczarstwa i Zarządzania Jakością, ul. Oczapowskiego 7, pok. 7, kontakt: 89 523 35 10; 89 523 37 09, anetazj@uwm.edu.pl, kontakt po umówieniu mailowym przez anetazj@uwm.edu.pl na MS Teams kod: f0myr5l
W skład Wydziału Nauk Społecznych wchodzi m.in. :
Wejście główne do budynku od strony ul Dybowskiego z pochylnią dla wózków inwalidzkich oraz wejście alternatywne od strony ul Oczapowskiego (Centrum Konferencyjne). Drzwi wejściowe automatyczne o szerokości 160 cm. Przy wejściu głównym, na parterze znajdują się portiernia, szatnie oraz klatka schodowa główna oraz dwie windy na wyższe kondygnacje.
Wewnątrz budynku znajdują się dwie klatki schodowe, pierwsza przy wejściu głównym o szerokości przejścia 210 cm. Wejście na piętra wiedzie przez 12 stopni, spocznik o wymiarach 430/180 cm oraz kolejne 12 stopni. Zamontowano również poręcz obustronną. Wejście do pomieszczeń bez progów drzwi o szerokości 90 cm. Wejście do Auli na niższym parterze dla wózków inwalidzkich przez platformę automatyczną.
Osobom z niepełnosprawnością poruszanie z się po budynku ułatwią windy z automatycznymi drzwiami o szerokości 90 cm.
W budynku zamontowano system informacyjno-komunikacyjny Totupoint „Beacon” z przeznaczeniem dla osób ze szczególnymi potrzebami (aby wyzowlić działania beconów zainstakluj aplikację Totupoint na Androida oraz IOS). Przy pomieszczeniach zainstalowano tabliczki nazwami pomieszczeń z warstwą brajla.
Toalety na każdym piętrze parterze, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami z włącznikiem światła na wysokości 90 cm. W kabinach zamontowano poręcze i uchwyty.
Na piętrach klatki schodowej zainstalowano maty ewakuacyjne dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Na Wydziale Nauk Społecznych sprawami studentów z niepełnosprawnościami zajmuje się: Wydziałowy Opiekun Studentów z Niepełnosprawnościami: dr hab. Beata Antoszewska, prof. UWM, Katedra Pedagogiki Specjalnej i Resocjalizacji, ul. Benedykta Dybowskiego 13, p. B1.24,Kontakt: 608 419 241, beata.antoszewska@uwm.edu.pl
W skład Wydziału Nauk Technicznych wchodzi min.:
Wydział Nauk Technicznych zlokalizowany przy ul. Oczapowskiego 11 składa się z dwóch budynków połączonych ze sobą łącznikiem. Przejście przez łącznik utrudniają dwa stopnie. Obydwa budynki zostały podzielone na pięć brył: A,B,C,D,E.
Bryła A,B,C: budynek dostosowany, dwupiętrowy. Wejście do budynku przez drzwi o szerokości skrzydła 110 cm. Przed budynkiem bariera architektoniczna w postaci schodów (3 stopnie). Dostęp do drzwi wejściowych dla osób z niepełnosprawnościami ułatwi zamontowany podjazd. W budynku w bryle A i B znajduje się winda z automatycznymi drzwiami o szerokości skrzydła 90 cm. W bryłach A i B znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 150 cm. Na piętra prowadzi: 9 stopni, następnie spocznik o wymiarach 170/170 cm, 9 stopni, spocznik 170/170 cm oraz kolejne 9 stopni. Na klatce schodowej zainstalowano poręcz obustronną na wysokości 90 cm. Drzwi wejściowe do pomieszczeń wewnątrz budynku o szerokości skrzydła 100 cm. Toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Bryła D,E (Dziekanat WNT I p.): budynek niedostosowany, dwupiętrowy. Wejście do budynku przez drzwi o szerokości skrzydła 80 cm. Przed budynkiem bariera architektoniczna w postaci schodów (2 stopnie). Dostęp do drzwi wejściowych dla osób z niepełnosprawnościami ułatwi zamontowany podjazd, z poręczą dwustronną na wysokości 90/110 cm. W budynku znajduje się schodołaz ułatwiający transport po schodach osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim (rehabilitacyjnym). W środku budynku liczne bariery architektoniczne w postaci schodów. W bryle D znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 200 cm. Na piętro wiedzie 9 stopni, spocznik o wymiarach 200/200 cm, 5 stopni, spocznik o wymiarach 200/200 i kolejne 9 stopni. Zamontowano również poręcz dwustronną na wysokości 110 cm. W bryle E znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 140 cm. Na piętro wiedzie 7 stopni, spocznik o wymiarach 140/150 cm, 10 stopni, spocznik o wymiarach 140/150 i kolejne 7 stopni. Zamontowano również poręcz dwustronną na wysokości 110 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 80 cm., toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości 80 cm. Jedno miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek WNT przy ul. Romana Prawocheńskiego 19 w Olsztynie. Budynek niedostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Budynek WNT, ul. Słoneczna 46A w Olsztynie. Budynek dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Budynek parterowy. WNT: Katedra Mechatroniki i Edukacji Techniczno-Informatycznej.Wejście do budynku poprzez drzwi dwuczęściowe o szerokości skrzydła 90 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 90 cm. Toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 90 cm. Brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek WNT, ul. Jana Heweliusza 10 w Olsztynie. Budynek niedostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Bariery architektoniczne w postaci schodów.
Budynek dwupiętrowy. WNT: Katedra Podstaw Bezpieczeństwa. Wejście do budynku przez drzwi dwuczęściowe o szerokości skrzydła 90 cm. Dostęp do wejścia głównego ogranicza bariera architektoniczna w postaci 10 stopni. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 100 cm. Na piętro wiedzie 12 stopni, spocznik oraz kolejne 12 stopni. Drzwi wejściowe do pomieszczeń wewnątrz budynku o szerokości skrzydła 70 cm. Toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 70 cm. Brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek WNT przy ul. Jana Heweliusza 14 w Olsztynie. Budynek niedostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Bariery architektoniczne w postaci schodów.
Budynek jednopiętrowy. WNT: Katedra Inżynierii Systemów. Wejście do budynku przez drzwi drewniane, dwuczęściowe o szerokości skrzydła 80 cm., próg w drzwiach 3 cm. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 110 cm., zainstalowano również poręcz na wysokości 110 cm. Na piętro wiedzie 14 stopni, spocznik, oraz kolejne 6 stopni. Wewnątrz budynku w ciągu pieszym występuje zwężenie korytarza do 80 cm. Drzwi wejściowe do pomieszczeń wewnątrz budynku o szerokości skrzydła 80-70 cm. Toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 90 cm Dla osób z niepełnosprawnościami przeznaczono jedno miejsce parkingowe.
Budynek WNT przy ul. Jana Heweliusza 12A w Olsztynie. Budynek dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Budynek parterowy. WNT: Laboratorium Drogowe. Wejście do budynku przez drzwi główne o szerokości skrzydła 100 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości skrzydła 100 cm. Toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 100 cm. Jedno miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Na wydziale sprawami studentów z niepełnosprawnościami zajmuje się: Wydziałowy Opiekun Studentówz Niepełnosprawnościami: dr Joanna Hałacz, adiunkt, Katedra Elektrotechniki, Energetyki, Elektroniki i Automatyki, Kontakt: 89 523 37 49, jhalacz@uwm.edu.pl
W skład Wydziału Prawa i Administracji wchodzi m.in. :
Budynek Wydziału przy ul. Dybowskiego 13 dostosowany do potrzeb osóbz niepełnosprawnościami. . Dziekanat – parter pok. E0.01, tel. 89 524 64 25. Dojazd liniami MPK (kierunek Słoneczny Stok lub Stary Dwór) autobusy numer 103, 109, 130, 303, 309, przystanek Uniwersytet Centrum Konferencyjne. Za budynkiem od strony południowej parking wielostanowiskowy w tym miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Wydziałowy Opiekun studentów z niepełnosprawnościami: dr Kamila Naumowicz, Katedra Prawa Pracy i Prawa Socjalnego, Kontakt: kamila.naumowicz@uwm.edu.pl lub bezpośrednio przez MS TEAMS
W skład Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa wchodzi min.:
Budynek dwupiętrowy. Dziekanat WRiL (wyższy parter pok. nr 8 i 4), Ośrodek Dydaktyczno-Doświadczalny (parter), Katedry: Agrotechnologii Zarządzania Produkcją Roślinną (I p.), Chemii Rolnej i Ochrony Środowiska (II p.).
Wejście do budynku od frontu przez drzwi o szerokości 80 cm. Przed budynkiem bariera architektoniczna w postaci 2 stopni. Wejście na półpiętro utrudnione z uwagi na 7 stopni. Wewnątrz budynku znajdują się klatka schodowa o szerokości przejścia 130 cm. Na piętra wiedzie 7 stopni, ze spocznikiem o wymiarach 150/160 oraz kolejne 7 stopni. Na klatkach schodowych zamontowano również poręcze. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości skrzydła 70 cm. Toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 80 cm. Winda zainstalowana przy ul. Oczapowskiego 6 skomunikowana jest z 1 piętrem budynku przy ul Oczapowskiego 8. Brak miejsc parkingowych osób z niepełnosprawnościami.
Budynek piętrowy. Katedra Mikrobiologii Środowiskowej Katedra Inżynierii Ochrony Wód.Wejście do budynku przez drzwi drewniane dwuskrzydłowe o szerokości 2 x 70 cm. Próg 2 cm. Klamka na wysokości 110 cm. Dzwonek na wysokości 130 cm. Wewnątrz budynku bariera architektoniczna w postaci 6 stopniowego wejścia na półpiętro o szerokości 300 cm. Na półpiętrze znajduje się recepcja. Kolejną barierą architektoniczną jest klatka schodowa o szerokości przejścia 150 cm. Na piętro wiedzie 13 stopni, spocznik o wymiarach 140/300 cm oraz kolejne 13 stopni. Na wysokości 90 i 110 cm zamontowano poręcz. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 80 cm, z klamką na wysokości 110 cm i 2 cm progami. Toaleta nie zostały dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wąskie drzwi oraz brak poręczy wewnątrz kabiny uniemożliwiają osobom niepełnosprawnym korzystanie z WC. Jedno miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Wejście do budynku przez drzwi drewniane o szerokości skrzydła 70 cm. W drzwiach wejściowych znajduje się próg 3 cm. W środku budynku bariery architektoniczne. Wejście na półpiętro wewnątrz budynku 4 stopnie, o szerokości przejścia 280 cm. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 150 cm. Na piętro wiedzie 11 stopni (uwaga: nieregularna wysokość stopni, powyżej 18 cm), spocznik o wymiarach 330/130 cm, 11 stopni. Zamontowano również poręcz jednostronną na wysokości 115 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 90 cm., toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości 70 cm. Jedno miejsce parkingowe dla ON.
Budynek przy placu Łódzkim 2 (WRiL) częściowo dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (liczne bariery architektoniczne – schody).
Przed budynkiem parking wzdłuż budynku z jednym miejscem postojowym od strony ulicy Licznerskiego.
Katedra Gospodarki Wodnej i Klimatologii. Wejście dla osób z niepełnosprawności od strony ul. Licznerskiego z poziomu poniżej gruntu (schody do drzwi wejściowych, wezwij portiernię, schodołaz transportowy do wejścia). Na niższym parterze toaleta ogólnodostępna, winda otwierana ręcznie na wyższy parter do laboratoriów oraz sali ćwiczeniowej, powierzchnia manewrowa bez progów. Winda komunikuje niższy parter z wyższym parterem. Wejście główne do budynku od strony ul. Licznerskiego, drzwi drewniane 2 częściowe 2x 70 cm wejście do budynku po schodach 11 stopni, poręcz obustronna 110 cm, próg przy drzwiach wejściowych 15 cm, wewnątrz budynku klatka schodowa wejście na półpiętro 140 cm szerokości., 11 stopni, poręcz obustronna 90 cm wys., spocznik 300×160 cm, oraz kolejne 11 stopni. Wejście do pomieszczeń przez drzwi o szerokości 90 cm, toalety ogólnodostępne. Wejście boczne od placu Łódzkiego przez schody 13 stopni, drzwi wejściowe dwuczęściowe 70 cm szer., przy drzwiach domofon, próg w drzwiach 15 cm.
Wejście do budynku przez drzwi o szerokości skrzydła 90 cm. Przed budynkiem bariera architektoniczna w postaci schodów (3 stopnie), z zainstalowanymi poręczami. Dostęp do drzwi wejściowych dla osób z niepełnosprawnościami ułatwi zamontowany podjazd, z poręczą dwustronną na wysokości 90/110 cm. W środku budynku znajduje się winda przeznaczona dla osób niepełnosprawnych. Wejście na półpiętro wewnątrz budynku 5 stopni o szerokości przejścia 350 cm. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 130 cm. Na piętro wiedzie 10 stopni, spocznik o wymiarach 160/500 cm, 10 stopni. Zamontowano również poręcz jednostronną na wysokości 110 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 80 cm., toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości 80 cm. Brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek dwupiętrowy, Katedry Chemii i Chemii Środowiska.
Wejście do budynku dla osób z niepełnosprawnościami z tyłu budynku (pochylnia). Uwaga, piętra w budynku skomunikowane windą znajdującą się w budynku przy ul Oczapowskiego 6.
Wejście do budynku od frontu przez drewniane drzwi o szerokości skrzydła 90 cm., próg w drzwiach 4 cm. Przed budynkiem bariera architektoniczna w postaci schodów (9 stopni), o szerokości przejścia 400 cm, zainstalowano poręcz dwustronną na wysokości 110 cm. W środku budynku bariery architektoniczne. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 130 cm. Na piętro wiedzie 11 stopni, spocznik o wymiarach 130/280 cm, 11 stopni. Zamontowano również poręcz jednostronną na wysokości 110 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 80 cm., toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości 80 cm. Brak miejsc parkingowych dla ON.
Budynek jednopiętrowy. Aula im. Prof. Mieczysława Kotera (1p.) oraz Zespół Obsługi Sal Audytoryjnych i Aparatury dydaktycznej (niższy parter)
Wejście do budynku przez drzwi o szerokości skrzydła 80 cm., próg w drzwiach 10 cm. Przed budynkiem bariera architektoniczna w postaci schodów (3 stopnie), zainstalowano poręcz jednostronną na wysokości 110 cm. W środku budynku bariery architektoniczne. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 330 cm. Na piętro wiedzie 15 stopni, spocznik o wymiarach 200/300 cm, 3 stopnie, spocznik o wymiarach 200/200 cm oraz kolejne 12 stopni. Zamontowano również poręcz dwustronną na wysokości 100 cm. Na półpiętro wiodą schody, 15 stopni. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do auli o szerokości skrzydła 100 cm. Toaleta zlokalizowana na niższym parterze, niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 60 cm. Brak miejsc parkingowych dla ON.
Drzwi do budynku o szerokości 100 cm, próg 10 cm. Klamka na wysokości 90 cm. Hala wegetacyjna- próg 10 cm. Wewnątrz budynku drzwi do pomieszczeń mierzą 90 cm szerokości. Brak toalety dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przed budynkiem brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek dwupiętrowy. WRiL:
Katedra Fitopatologii i Entomologii (półpiętro.). Wejście do budynku przez drzwi drewniane dwuskrzydłowe o szerokości skrzydła 50 cm. Przed drzwiami głównymi domofon. Przed budynkiem bariera architektoniczna w postaci 8 stopni, z zainstalowaną poręczą obustronną. Osobom z niepełnosprawnościami dostęp do budynku ułatwi winda zewnętrzna prowadząca do drzwi głównych, szerokość drzwi 100 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości skrzydła 90 cm. Toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 100 cm. Brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Katedra Architektury Krajobrazu i Agroturystyki (II piętro). Wejście do budynku przez drzwi drewniane dwuskrzydłowe o szerokości skrzydła 70 cm. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 130 cm. Na piętro wiedzie 20 stopni ze spocznikiem po 10 stopniach, zainstalowano poręcz jednostronną. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości skrzydła 70 cm. Brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Katedra Toksykologii Środowiska. Wejście do budynku przez drzwi drewniane dwuskrzydłowe o szerokości skrzydła 50 cm. Na półpiętro wiodą 4 stopnie o szerokości przejścia 120 cm. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 120 cm. Na piętro wiedzie 20 stopni ze spocznikiem po 10 stopniach, zainstalowano poręcz jednostronną. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości skrzydła 70 cm. Brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek dwupiętrowy. Przed budynkiem podjazd dla osób z niepełnosprawnością. Wejście do budynku przez drzwi dwuskrzydłowe o szerokości skrzydła 90 cm. Klamka na wysokości 110 cm. Poręcz obustronna. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 210 cm. Na piętro wiedzie 11 stopni, spocznik oraz kolejne 11 stopni. Zamontowano również poręcz na wysokości 110 cm. Dla ułatwienia poruszania osobom z niepełnosprawnościami zainstalowano platformę schodową działającą pomiędzy parterem a drugim piętrem. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 100 cm. Toaleta została dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Drzwi wejściowe do toalety o szerokości 100 cm, klamka na wysokości 110 cm. Wewnątrz kabiny zamontowano poręcze. Parking ogólnodostępny 30 m od budynku, brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Na wydziale sprawami studentów z niepełnosprawnościami zajmuje się: Wydziałowy Opiekun Studentów z Niepełnosprawnościami: prof. dr hab. Bożena Kordan, Katedra Entomologii, Fitopatologii i Diagnostyki Molekularnej, Kontakt: (89) 523-37-81, 515 122 571, bozena.kordan@uwm.edu.pl poniedziałek 11.00-13.00, piątek 09:30-11:00